X Jubileuszowy Piknik Rodzinny w Gładyszowie

W 3 czerwca 2018 r. przy Szkole Podstawowej im. Aleksandry Wisłockiej w Gładyszowie, odbyła się z okazji Dnia Dziecka integracyjna impreza dla dzieci i ich rodziców pn. ,,PIKNIK RODZINNY”
Już po raz dziesiąty dyrektor i Grono Pedagogiczne wspólnie z Radą Rodziców były organizatorami Pikniku Rodzinnego przeznaczonego nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców i wszystkich mieszkańców wioski. Dopisała wspaniała pogoda i frekwencja.

Licznie przybyły dzieci, rodzice ich znajomi oraz byli uczniowie szkoły. W ramach pikniku można było zobaczyć park rozrywki, który zapewniał ściankę wspinaczkowa, eurobangi, kule wodne, basen z kulkami i zjeżdzalnię. W ogródku przedszkolaka było malowanie twarzy i tworzenie fryzury z warkoczykiem, odbyły się zawody łucznicze, przejazd bryczką , jazda konna, pokazy ratownictwa OSP Gładyszów. Licznie zebrana publiczność mogła zobaczyć lokalne występy młodych artystów oraz piękne układy gimnastyczne wykonaniu uczniów ze SP w Gładyszowie pod kierunkiem naucz. wf Jana Wojtaszka.
Były również gry i zabawy dla dzieci oraz stoisko z domowym ciastem i grill z kiełbaskami przygotowany przez rodziców. Wszystkie dzieci otrzymały również paczki z okazji Dnia Dziecka.

W budynku szkolnym zorganizowana była wystawa przyrodnicza Nadleśnictwa Łosie a na sali gimn. wystawa ekspozycji z okresu II wojny światowej oraz specjalna wystawa poświecona zestrzeleniu polskiej załogi lotniczej lecącej z pomocą materiałowa dla Powstania Warszawskiego w sierpniu 1944 r. Odbyła się projekcja filmu ,,7 wspanialych, czyli historia Halifaxa z Banicy”, zwiazana z projektem historycznym realizowanym przez uczniów kl VII. W pikniku uczestniczył Aleksander Gucwa, pasjonat Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie, inicjator budowy pomnika polskich lotników w Banicy.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów