Wyczekiwany most i droga

21 czerwca 2018 r. po wielu, wielu latach przystąpiono do budowy mostu na rzece Sękówka na granicy Bodaków z Ropica Górną w przysiółku Dragaszów. Most budowany jest w ciągu drogi powiatowej nr 1490 k Ropica Górna - Bartne, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem zaplanowanych prac. Na placu budowy, dziś kładzie się już przęsła mostowe.
Budowa mostu w Bodakach jest sporym wyzwaniem, zarówno ze względu na skalę przedsięwzięcia jak i trudne warunki geologiczne oraz niesprzyjającą aurę. Gwałtowne burze na przemian z niemal tropikalnymi temperaturami nie spowalniają jednak tempa prac. Zakończenie prac budowlanych nastąpi na początku grudnia 2018 r.

Oprócz mostu wyremontowana zostanie droga powiatowa Ropica Górna - Bartne na długości 1,4 km.
W ramach inwestycji rozbudowane zostaną dojazdy do mostu wraz ze skrzyżowaniem z drogą gminną, zjazdy indywidualne do posesji, wybudowane zatoki autobusowe i odcinki chodnika. Całkowity koszt inwestycji to 6,2 mln złotych, w tym: 3,4 mln zł remont drogi powiatowej i 2,8 mln zł odbudowa mostu. Zarząd Powiatu pozyskał dofinansowanie z budżetu państwa oraz Lasów Państwowych po 2,35 mln zł. Pozostałą kwotę zabezpieczono w budżecie powiatu. Wykonawcą prac jest firma GODROM z Gorlic.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów