XIII Spotkanie Noworoczne podsumowujące rok 2018 w Gminie Sękowa

W poniedziałek 21 stycznia 2019 r. o godz. 16.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sękowej, odbyło się tradycyjne XIII Spotkanie Noworoczne, organizowane przez Wójta Gminy Sękowa Małgorzatę Małuch oraz Przewodniczącego Rady Gminy Sękowa Bogusława Moronia, podsumowujące miniony rok oraz przedstawiające plany i założenia na rok 2019 w Gminie Sękowa. Dyr. GOK w Sękowej Iwona Tumidajewicz, wystąpiła w roli konferansjera przywitała zaproszonych gości i przedstawiła program spotkania.

Na Spotkanie Noworoczne przybyło ponad 100 gości, w tym posłanka Barbara Bartuś, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, insp. Krzysztof Tybor - Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach, Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach st. kpt. mgr inż. Waldemar Krok, Wicestarosta Gorlicki Stanisław Kaszyk a Burmistrza Miasta Gorlice reprezentował Sekretarz Miasta Daniel Janeczek. Uczestniczyli również księża, nauczyciele, przedstawiciele instytucji samorządowych, radni, reprezentanci Stowarzyszeń, Dyrektorzy Jednostek Gminnych, Sołtysi Gminy Sękowa, prezesi i przedstawiciele spółek, przedsiębiorcy oraz liczna rzesza mieszkańców gminy. Podczas uroczystości Małgorzata Małuch wójt Gminy Sękowa przedstawiła podsumowanie roku 2018 w zakresie wykonania budżetu, realizowanych inwestycji, oświaty, pomocy społecznej, wydarzeń kulturalnych i sportowych, realizacji Funduszu Sołeckiego. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, wyrazili oni swoje uznanie dla zrealizowanych inwestycji, życzyli samorządowcom wytrwałości w dążeniu do nieustannego rozwoju gminy Sękowa. Następnie pani wójt wręczyła szklane grawertony osobom, instytucjom i organizacjom działające na rzecz Gminy Sękowa.

W nastrój tego spotkania wprowadziła Izabela Staruch aktorka i wokalistka z Krakowa, która zebranej publiczności zaśpiewała piosenki francuskie z repertuaru Edith Piaf czy Garou oraz polskie standardy lat 20-tych.

Gospodarze przygotowali poczęstunek i pięknie udekorowali salę.
W dalszej części spotkania zebrani spędzili swój czas na wspólnych rozmowach, dzieląc się przy okazji swoimi doświadczeniami i planami na przyszłe lata.

Od autora:

Spotkania Noworoczne w Gminie Sękowa to wieloletnia tradycja. Służą one przede wszystkim wymianie poglądów i doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, samorządowcami i mieszkańcami. Jest to także doskonała okazja do podsumowania całorocznej pracy, przedstawienia najważniejszych zadań, które udało się zrealizować w roku minionym - oraz zastanowienia nad tym, co jeszcze jest do zrobienia.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - kliknij

Wróć do newsów