IX Otwarte Mistrzostwa Lipinek w skoku wzwyż dobiegły końca.

15 lutego 2019 r. o godz. 9.00 w hali sportowej, dyr. SP w Lipinkach Mika Małgorzata oraz nauczyciel wf Tomasz Świerzowski dokonali otwarcia IX Otwartych Mistrzostw Lipinek w skoku wzwyż. Pan Tomasz oraz naucz. wf Anna Wojna byli organizatorami kolejnych mistrzostw. Przed otwarciem odbyły się zawody dla najmłodszych skoczków z klas I-II oraz III-IV, w których to licznie uczestniczyli najmłodsi zawodnicy z gminy Lipinki.
Zawody rozegrano w 5 kategoriach wiekowych, w których to uczestniczyło 105 zawodników w tym 43 dziewczynki z siedmiu szkół: SP Lipinki, Sękowa, Kobylanka, Pagorzyna, Wójtowa, I LO Jasło i ZSE Gorlice. Brała też udział 16 osobowa reprezentacja UKS ,,Maraton" Sękowa, która zaprezentowała się bardzo dobrze, zawodnicy zdobyli 6 medali w tym 2 złote.

W najmłodszej grupie dzieci młodszych (kl IV i mł. 2008 i mł.) wygrała Marta Gyba poprawiając rekord mistrzostw o 2 cm, skacząc na wysokość 120cm. Drugie miejsce zajęła jej rówieśniczka Martyna Galas z wynikiem 115cm, a jej siostra Wiktoria Galas uplasowała się na piątym miejscu skacząc 105cm. W kategorii dzieci starszych (2006/2007) Zuzanna Pałys zajęła drugie miejsce pokonując poprzeczkę na wysokości 125cm a Jessica Żelem zajęła piąte miejsce z wynikiem 120cm. W tej samej kategorii startowali nasi chłopcy którzy wywalczyli trzy medale. Rekord Mistrzostw w tej kategorii ustanowił nasz zawodnik Daniel Pawełczak pokonując poprzeczkę na wysokości 148cm bijąc rekord o 8cm. Trzecie miejsca zajęli również dwaj nasi zawodnicy Bartłomiej Białoń i Mikołaj Prajsnar skacząc na wysokość 120cm. Piąte miejsce zajął Patryk Ołpiński z wynikiem 110cm. W kategorii młodziczek (2004/2005) czwarte miejsce zajęła Daria Żelem z wynikiem 120cm. Natomiast Daniel Zimowski i Krzysztof Hryc w kategorii Juniora Mł.(2002/2003) zajęli czwarte miejsca z wynikiem 150cm.

Zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali pamiątkowe medale i do szóstego miejsca dyplomy oraz puchary za drużynówkę.
Z punktu kronikarskiego należy odnotować wzorową organizację zawodów!!

Komunikat z zawodów - kliknij*** ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów