Sakrament bierzmowania w parafii Sękowa

W niedzielę 17 marca 2019 r. w naszej wspólnocie parafialnej w Sękowej, przeżywaliśmy uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież z naszej parafii oraz parafii Małastów.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16:00 nabożeństwem pasyjnym ,,Gorzkie Żale", które było połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym wygłoszonym przez ks. Jacka Piroga, proboszcza parafii Sękowa.

Następnie odbyła się Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bp Jana Wątroby ordynariusza rzeszowskiego. Eucharystię koncelebrowali: ks. Stanisław Ruszel, proboszcz Bazyliki Mniejszej p.w. Narodzenia NMP w Gorlicach, ks. Adam Prącik, proboszcz parafii Małastów p.w. NMP Wniebowziętej oraz gospodarz ks. Jacek Piróg, proboszcz parafii Sękowa p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP. W homilii biskup zaapelował o otwarcie się z ufnością na siedem darów Ducha Świętego. Podkreślił także, że nie można okrywać milczeniem doświadczenia Boga, który jest zbawieniem, a więc wyjściem do życia pełnego szczęścia i radości, doświadczenia zdolności i powołania do świadczenia prawdziwej miłości. „Takie są możliwości naszego serca otwartego na Boga” – zaznaczył.

Bierzmowani otrzymali pamiątkowe krzyże, które będą przypominały o tym ważnym wydarzeniu, jakim jest sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. 59 osób z klasy VIII i III gimnazjum, przystąpiło do sakramentu bierzmowania, była to młodzież parafii Sękowa i Małastów. Podczas bierzmowania kandydat został namaszczony przez biskupa olejem krzyżma na czole na znak pieczęci duchowej, znamienia Ducha Świętego, które otrzymuje jako dojrzały wyznawca Chrystusa. Na zakończenie uroczystości odbyły się podziękowania ze strony rodziców, młodzieży i księży.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

***

Wróć do newsów