WIZYTA KSIĘDZA BISKUPA W SZKOLE

W dniu 18 marca 2019 roku, w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii, odwiedził także naszą szkołę Ks. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, któremu towarzyszył ks. Stanisław Ruszel, proboszcz Bazyliki Mniejszej p.w. Narodzenia NMP w Gorlicach, ks. Jacek Pirog, proboszcz parafii Sękowa p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP oraz miejscowy wikary ks. Michał Piętka. Nasi uczniowie w sposób wymowny i uroczysty przywitali dostojnego gościa śpiewem szkolnego chórku a Dyr. Szkoły Podstawowej w Sękowej pani Bożena Bernasiewicz powitała przybyłych gości oraz wszystkich zebranych. Powiedziała m.in. że "Wizyta tak zacnego gościa zdaje się być szczególnie istotna w obecnych czasach, zwłaszcza – dla młodego pokolenia. Nie bez znaczenia jest rola kościoła w naszym życiu, w życiu całej społeczności szkolnej. Każdy młody człowiek potrzebuje miłości i akceptacji, potrzebuje czyjegoś wsparcia, również duchowego. Nauczycielom również potrzebny jest kodeks wartości, na którym mogą opierać swoje działania wychowawcze".

Następnie odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez panią Dominikę Kubala i uczniów, którzy w montażu słowno – muzycznym nawiązali tematycznie do postaci św. Józefa, jako patrona naszej parafii, którą będziemy odchodzić w dniu jutrzejszym.

Na zakończenie ksiądz Biskup Jan Wątroba w swoim słowie nawiązał do tematu postaci świętego Józefa, który był poruszony w przedstawieniu. W bardzo serdecznych słowach podziękował wszystkim obecnym za gościnne przyjęcie, miłą atmosferę, skierował do zebranych słowa wsparcia wskazując na trud przekazywania wiedzy w dzisiejszym świecie, który zdecydowanie obniżył autorytet nauczyciela. Dziękując za możliwość spotkania się w naszej szkole podziękował też Pani Dyrektor szkoły oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom przede wszystkim za trud oraz poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia. Zaprosił wszystkich do wspólnej i krótkiej modlitwy. Swoje odwiedziny zakończył udzielając wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

Na zakończenie wizyty Biskup spotkał się z nauczycielami, pracownikami szkół i z przedstawicielami rodziców przy herbatce i kawie z ciastem.
Wizyta Ks. Biskupa była dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem, a słowa skierowane do uczniów, na pewno dostarczyły im zachęty do ożywiania wiary i ciągłej pracy nad sobą.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów