III Kiermasz Wielkanocny – Konkurs Palm i Pisanek w Sękowej

W niedzielę, 14 kwietnia obok kościoła parafialnego w Sękowej odbył się III Kiermasz Wielkanocny oraz Konkurs Palm i Pisanek zorganizowany przez GOK I UG w Sękowej oraz Parafię p.w. św. Józefa w Sękowej. Wszystkie skarby dostępne na świątecznych straganach były ręcznie wykonane czyli o bezcennej wartości artystycznej. Były więc do nabycia wianki, stroiki, świeczniki, kolorowe jajka, barwne króliczki, babki itp. “Ich przygotowanie wymagało wiele pracy, ale dało mnóstwo przyjemności i dumy z efektów. Fundusze z kiermaszu będą przeznaczone na potrzeby GOK w Sękowej – powiedziała dyr. GOK Iwona Tumidajewicz.

Po ostatniej mszy św. w samo południe, odbyły się konkursy: ,,Palma Wielkanocna” i Międzypokoleniowa Pisanka Wielkanocna”.
W konkursie wzięło udział 8 palm: Rodzina Moroniów (I miejsce), KGW Ropica Górna, KGW Małastów, Przedszkole Sękowa, KGW 50+ Siary – Owczary, GOK Sękowa, Młodzież z Sękowej oraz DPS Sękowa. W konkursie pisanek: KGW Ropica Górna, KGW Małastów i KGW 50+ Siary – Owczary.

Kiermasz oraz konkursy miały na celu propagowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy i pisanki w obrzędowości ludowej. Konkurs stwarza okazję do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm i pisanek. Zobaczcie zdjęcia!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów