W 680. urodziny Bobowej odnowiono dwa kościoły.


7 września 2019 r. Bobowa obchodziła 680. rocznicę lokacji miasta i 10. rocznicę odzyskania praw miejskich oraz przywrócenia patronatu św. Zofii nad miastem. Z tej to okazji o godz. 14.00 w nowo odnowionej kolegiacie p.w. Wszystkich Świętych, biskup tarnowski Andrzej Jeż koncelebrował Mszę św. dziękczynną wraz z 30 duchownymi z parafii Bobowa oraz z innymi, którzy zostali zaproszeni na uroczystości. Ks. biskup wygłosił homilię i pobłogosławił odnowiony kościół parafialny. Na zakończenie uroczystości kościelnych ks. dr Marian Chełmecki, proboszcz bobowskiej parafii dziękował wszystkim, którzy w różnoraki sposób wspierali przedsięwzięcie. Przypomniał, że w zaledwie dwa lata, udało się kompleksowo wyremontować obie świątynie: gotycki kościół p.w. św. Zofii z drugiej połowy XV w oraz kolegiatę. Jak mówił, parafialna społeczność podjęła się naprawdę trudnego wyzwania, które udało się doprowadzić do szczęśliwego końca.

Po Mszy św. setki mieszkańców gminy i nie tylko przemaszerowali przez miasto do hali widowiskowo-sportowej przy SP w Bobowej, tam na placu przyszkolnym wypuszczono i poszybowało w niebo 300 gołębi obwieszczając światu ten piękny jubileusz. Następnie w hali sportowej odbył się koncert kapeli Szabasówka a po nim przyszedł czas na część oficjalną: powitanie gości, okolicznościowe wystąpienia i wręczenie jubileuszowych medali. W tym zacnym gronie byłem i ja, Burmistrz Miasta Bobowa Pan Wacław Ligęza wręczył mi osobiście piękny pamiątkowy medal, z którego byłem bardzo dumny i wzruszony. Mimo że od 46 lat mieszkam na drugim końcu powiatu gorlickiego w pięknej Sękowej, to wciąż jestem z moim miasteczkiem bardzo związany. Były tez prezentacje artystyczne Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej, prezentacja filmu o Bobowej i koncert szkoły Muzycznej.

Na hali sportowej od paru już dni trwa dwudziesty festiwal koronki klockowej, na który przyjechały koronczarki między innymi ze Słowacji, Czech, Włoch, Chorwacji, Francji i Hiszpanii.

Na zakończenie uroczystości wjechały dwa potężne torty, które zostały symbolicznie pokrojone przez pana Burmistrza i ks. proboszcza, wszyscy obecni, którzy jeszcze byli na hali a minęła już piąta godzina uroczystości mogli się poczęstować tym wspaniałym smakołykiem!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów