Ewa Wachowicz najpiękniejsza kobieta polskiej kuchni w Sękowej

Ewa Wachowicz, Miss Polski w 1992 roku, III Wicemiss Świata i Miss Świata Studentek w 1993 roku, autorka i producentka programów kulinarnych, autorka książek kucharskich była gościem spotkania autorskiego, które odbyło się w czwartek 29 czerwca 2017 r. na placu przy kościele św. Filipa i Jakuba w Sękowej.

Punktualnie o godz. 16-tej pani dyr. GOK Sękowa Iwona Tumidajewicz przedstawiła p. Ewę Wachowicz, która licznie zebranym opowiedziała o tym, jak to jest być najpiękniejszą dziewczyną w Polsce i jedną z najpiękniejszych na świecie. Mówiła też o swoich pasjach: gotowaniu, wspinaczce skałkowej i podróżach. - Dla rodziców zawsze byłam najpiękniejsza, ale nie zamierzałam brać udziału w żadnych wyborach miss. Namówili mnie koledzy z akademika, a poza tym szło o zakład, które potem wspólnie wypiliśmy. Zgłosiłam się na casting Miss Małopolski, który wygrałam. Potem były kolejne wybory, w końcu finał Miss Polski, gdzie zdobyłam koronę. Dostałam też cenne nagrody. Niektóre jak pralko-suszarka czy wieża służą mi do dziś. No i dostałam piękne sportowe auto, którym uparłam się wrócić z Poznania do Krakowa, gdzie studiowałam, mimo że auto nie było zarejestrowane ani ubezpieczone. Sportowym fordem, który był marzeniem większości moich kolegów zajechałam przed akademik. Potem, po roku, kiedy sama już musiałam opłacić ubezpieczenie, postanowiłam to auto sprzedać - opowiadała Ewa Wachowicz. Pani Ewa opowiadała także o swoim epizodzie politycznym, kiedy była rzecznikiem prasowym rządu Waldemara Pawlaka w latach 1993–1995 i o swoim słynnej odpowiedzi na pytanie dlaczego zdecydowała się przyjąć tę propozycję: "Premierowi się nie odmawia".

Pani Ewa długo opowiadała jak gotować zgodnie z najnowszymi trendami kulinarnymi przy jednoczesnym zachowaniu polskiej tradycji.
Przez 10 lat była producentką programu "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", aż w 2007 roku Nina Terentiew namówiła ją, żeby zaczęła prowadzić własny program kulinarny. Tak powstał program "Ewa gotuje". Do dziś wyemitowano ponad 300 odcinków. - Wszystkie programy powstały w moich kuchniach, bo nie umiem gotować w czyjejś kuchni. Moja obecna kuchnia jest przystosowana do nagrywania programów, bo pracuje przy tym 17-osobowa ekipa, ale wcześniej gotowałam w kuchni w bloku. Nagranie 25-minutowego odcinka trwa cały dzień. Potrawy naprawdę muszą się ugotować czy upiec. Ja gotuję prawdziwe jedzenie, które zaraz po programie znika w żołądkach ekipy. Gotuję na mniej więcej cztery osoby, więc trwa to kilkadziesiąt sekund - powiedziała Ewa Wachowicz.

I tak ponad godzinę opowiadała najciekawsze epizody z jej bogatej historii życiowej. Dodatkowo była prezentacja kulinariów wykonanych przez dzieci.
Potem był czas na podpisywanie książek kucharskich autorstwa pani Ewy, ja też otrzymałem piękną pamiątkową dedykacje a na zakończenie była fotka z najpiękniejsza kobietą polskiej kuchni!!

Spotkanie zorganizowała wójt gminy Małgorzata Małuch oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej- Pani Iwona Tumidajewicz

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów