Kwartet Galicyjski w kościele p.w. św. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Sękowej

Małopolska Organizacja Turystyczna wraz z Urzędem Gminy w Sękowej byli organizatorami koncertu w ramach 11. edycji Muzyki Zaklętej w Drewnie – festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.
23 lipca o godz. 17:00 w kościele p.w. św. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Sękowej (UNESCO) wystąpił Kwartet Galicyjski z koncertem zatytułowanym: ,,Kolaż na cztery smyczki”.

Możliwość zagrania koncertu w tym właśnie miejscu, jest tym bardziej wyjątkowa dla Kwartetu, ponieważ dwie z jego członkiń pochodzą właśnie z Sękowej.

Kwartet Galicyjski od 2013 roku działa na terenie całej Małopolski, prezentując bardzo zróżnicowany repertuar. Muzyka klasyczna, filmowa, rozrywkowa, a także folk w nowoczesnej odsłonie to klimaty, które najczęściej można usłyszeć na koncertach.
Zespół posiada własne aranże utworów znanych i lubianych przez publiczność, ciągle poszerza repertuar o muzyczne nowości oraz największe przeboje dawnych lat. Wykonuje utwory napisane w oryginale na kwartet smyczkowy (np.: J. Haydn, W. A. Mozart, A. Borodin, P. Glass), jak również aranżacje najpiękniejszych utworów orkiestrowych, fortepianowych czy wokalnych. W skład zespołu wchodzą studentki i absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
W Sękowej Kwartet Galicyjski przybliżył nam twórczość wybitnych kompozytorów, takich jak B. Bartok, P. Glass, E. Morricone, H. Zimmer.
Koncert otworzył utwór Hansa Zimmera ,,Now we are free” z filmu ,,Gladiator”

W koncercie wystapiła: Martyna Bulzak i Joanna Kiełbasa- skrzypce oraz Ewa Borcz- altówka i Magdalena Sołtysiak – wiolonczela, obie z Sękowej.

Zespół wykonał takie utwory jak: ,,Obój Gabriela”, Barka i Ave Maria, Isolated i Mishima, Serenada i Tance Rumuńskie, Pocahontas, Książę EgiptuGra o Tron i Wiedźmin oraz Nowy Utwór Ewy Borcz. Na zakończenie koncertu usłyszeliśmy kolejną kompozycję Ewy Borcz, opartą na motywach podhalańskiej pieśni ludowej: ,,Pośli śwarni chłopcy”

Zabytkowy kościółek był wypełniony po brzegi, była to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki klasycznej.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Od Autora

Zapraszamy też na kolejne koncerty festiwalu:

• 13 sierpnia o godz. 17:00 w cerkwi p.w. św. św. Kosmy i Damiana w Bartnem (muzeum) wystąpi Susanna w programie „Posij, że sia posij”.

Wróć do newsów