Kolędnicy Misyjni w parafii Sękowa

Kolędnicy Misyjni to Ogólnopolskie Dzieło związane z Papieskimi Dziełami Misyjnymi Dzieci. Jest to przedsięwzięcie polegające na modlitwie w intencji Misji, poznawaniu tematów związanych z misjami oraz kolędowaniu na rzecz dzieci z konkretnych krajów misyjnych – w tym roku są to Syria i Liban.

6 stycznia 2018 r. w uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli w święto Trzech Króli, w parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Siarach pod opieką pani Anny Niżnik i pana Tomasza Bernasińskiego rozpoczęli swoją akcję Kolędnicy Misyjni.
W godzinach popołudniowych 15 osobowa grupa dzieci odswiętnie przebrana odwiedziła nasz dom, kolędowali, składali życzenia i kwestowali na rzecz potrzebujących rówieśników. Zebrane w tym roku ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie. Trudna sytuacja swoich rówieśników w tych krajach, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych, po raz kolejny podejmą modlitwę o pokój w świecie. Dzieci, jako kolędnicy misyjni, przyzwyczajają się do trudu i składania ofiary z własnego czasu i zdolności, pozostawili w domu pamiątkę kolędowania.

Wróć do newsów