Koncert kolęd Olgi Szomańskiej w Sękowej.

W niedziele, 14 stycznia 2018 roku, o godz. 11.30 w kościele parafialnym p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej, odbył się koncert kolęd w wykonaniu Olgi Szomańskiej. W koncercie "Kolędowa" usłyszeliśmy przede wszystkim najpiękniejsze polskie oraz światowe kolędy i pastorałki: Lulajże Jezuniu, Cicha noc, W żłobie leży, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Jezus Malusieńki, Wśród nocnej ciszy.
W tym niezwykłym świątecznym koncercie usłyszeliśmy również utwory Zbigniewa Preisnera (Całą noc padał śnieg, Kolęda dla nieobecnych) a także wybrane utwory z autorskiej płyty "Nówka".

Olga Szomańska urzekła licznie zgromadzoną sękowską i siarską publiczność przede wszystkim swoją otwartością, pięknym, mocnym głosem, z jej gardła wydobywało się ciepło, emocje a także świetny kontakt z publicznością, która zauroczyła bogatym repertuarem, w którym na pewno każdy znalazł coś dla siebie. Mieszkańcy nie zawiedli i licznie zgromadzili się w kościele, aktywnie i z radością włączyli się we wspólne kolędowanie i nawiązali kontakt z artystką, dzięki czemu nie był to tylko zwyczajny koncert, lecz spotkanie ludzi, którzy chcą wspólnie uwielbiać Nowonarodzonego Boga.

Olga Szomańska na zakończenie złożyła wszystkim życzenia na Nowy Rok: – Przede wszystkim życzę wam dużo miłości, szczęścia i takiego spokoju przez cały rok, żeby nic w naszym życiu się nie działo złego i nie dawało nam powodów do zmartwień. Żyjmy sobie w miłości, w cieple i wzajemnym szacunku, gdyż to jest chyba najważniejsze – zwróciła się do zebranych artystka.

Dla mnie refleksja jest jedna: oby więcej takich koncertów!

Olga Szomańska - aktorka, wokalistka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika). Obecnie występuje w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki Jurandówny oraz jako fryzjerka Paulette w musicalu „Legalna blondynka”. W kwietniu 2014 roku dołączyła do obsady serialu „M jak Miłość” w roli Marzenki.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ - kliknij

Wróć do newsów