Nowy budżet na NOWY ROK!

29 grudnia 2021 r. w restauracji ,,Gospoda Magurska” w Małastowie o godz.11.00 rozpoczęła się sesja Rady Gminy Sękowa. Jednogłośnie uchwalony został budżet Gminy na 2022 rok. Została też uchwalona Wieloletnia Prognoza Finansowa na lata 2022 – 2035. Zaprezentowana przez Panią Wójt Małgorzatę Małuch uchwała budżetowa przewiduje dochody w kwocie 41 784 930,84 zł oraz wydatki budżetowe w wymiarze 46 941 930,84 zł.
Na inwestycje Gmina Sękowa pozyskała środki finansowe zewnętrzne z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w wysokości około 14,1 mln zł. W sesji uczestniczył Jan Duda Poseł na Sejm RP.

Po zakończonej sesji o godz. 14-tej radni i zaproszeni goście wysłuchali kolęd pastorałek znanego nam już zespołu z Nowego Sącza VIS A VIS (duet) po czym głos zabrała Pani Wójt Małgorzata Małuch, która przedstawiła najważniejsze osiągnięcia Gminy Sękowa, złożyła życzenia z okazji nadchodzącego Nowego Roku 2022. Życzenia Noworoczne przekazały Panie posłanki Barbara Bartuś oraz Urszula Nowogórska a także Radni Sejmiku Wojewódzkiego – Jadwiga Wojtowicz i Stanisław Pasoń. Życzenia złożyła Maria Gubała Starosta Gorlicki.
Po przemówieniach w ostatni środowy wyjątkowy wieczór roku, wszyscy zaproszeni goście zgromadzili się przy wspólnym stole i składali życzenia na nadchodzący Nowy Rok.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - Sesja absolutoryjna w Gminie Sękowa i spotkanie Noworoczne

Wróć do newsów