Cmentarz wojenny nr 394 – Czulice

Cmentarz wojenny nr 394 – Czulice – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujący się na terenie jego okręgu XI Twierdza Kraków. Cmentarz projektował Hans Mayr.

Znajduje się na północny wschód od Krakowa w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, na terenie miejscowości Czulice. Mały cmentarz i pomnik wybudowano wśród zabudowań dworu van Wollenów, w centrum wsi. Po II wojnie znajdował się tam PGR, a obecnie nie ma nic tylko niszczejące budynki. Z samego cmentarza nr 394 pozostał tylko wysoki pomnik centralny w wieloramiennym krzyżem na szczycie, pod którym z czterech stron obelisku znajdują się płaskorzeźby wieńców. Bezpośrednio przed pomnikiem leży betonowa płyta na której znajduje się rzeźba wieńca i czapki żołnierskiej.

W sześciu grobach pojedynczych i dwóch zbiorowych, pochowano 16 żołnierzy austro-węgierskich z 1 Pułku Cesarskich Strzelców Tyrolskich, z których 1 jest znany z nazwiska – JG. Ludwig Heiss, TKJR1 – poległ 08.11.1914 r. Pozostali polegli w listopadzie 1914 r.