Cmentarz wojenny nr 176 Tuchów - Piotrkowice

Cmentarz wojenny nr 176 Tuchów - Piotrkowice jest cmentarzem z I wojny światowej, zaprojektowany przez Heinricha Scholza, znajdujący się opodal wsi Piotrkowice w powiecie tarnowskim, w gminie Tuchów. Położony jest po prawej stronie drogi z Piotrkowic do Pleśnej (pomiędzy cmentarzem 175 a cmentarzem nr 177).

Cmentarz ma kształt prostokąta o powierzchni około 114 m² z dwoma ściętymi rogami. Otoczony jest z 4 stron ogrodzeniem z kwadratowych prętów stalowych. W środku ogrodzenia, od strony przeciwnej od drogi, znajduje się metalowa bramka wejściowa. Groby są oznaczone nagrobkami w formie prostych metalowych krzyży na betonowych podestach. W centralnej części znajduje się metalowy krzyż postawiony na betonowym cokole, który jest identyczny z pomnikami nagrobnymi tylko w wykonany w większej skali.

Na cmentarzu jest pochowanych 16 żołnierzy w 16 grobach pojedynczych poległych 5-7 maja 1915 roku, żołnierzy Austro-Węgier - 13 z IR 59, oraz 3 z 2 Tyrolskiego Pułku Strzelców Cesarskich (T.K.J.R. 2). Nazwiska wszystkich pochowanych są znane. Cmentarz został odnowiony w roku 2001 ze środków budżetu państwa.

Galeria zdjęć Cmentarz wojenny nr 176 Tuchów -   Piotrkowice

Wróć do spisu obiektów