Cmentarz wojenny nr 212 w Bobrownikach Małych

Cmentarz wojenny nr 212 w Bobrownikach Małych jest austriackim cmentarzem wojennym z okresu I wojny światowej. Znajduje się we wschodniej części miejscowości Bobrowniki Małe położonej w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, w gminie Wierzchosławice. Cmentarz projektował Robert Motka.
Nekropolia w Bobrownikach Małych położona jest w centrum wsi, wokół barokowej figuralnej kapliczki św. Nepomucena z herbami książąt Sanguszków pochodzącej z 1742 roku.

Wokół niej pochowali Austriacy w jednej mogile zbiorowej 26 poległych w walce żołnierzy armii rosyjskiej, którzy zginęli w grudniu 1914 r. tworząc niewielką nekropolię. W czasie Wielkiej Wojny chowano na nim także okolicznych mieszkańców, cywilne ofiary walk oraz zmarłych na hiszpankę.

Cmentarz założony jest na planie prostokąta o powierzchni 103 m kw. i otoczony ogrodzeniem z betonowych słupów połączonych żelaznymi rurami, a na kilkumetrowym odcinku od strony wschodniej – betonową podmurówką.

W linii zachodniego ogrodzenia znajduje się betonowa stela o zaokrąglonych narożach. Na licu steli umieszczony jest mały, żeliwny krzyż lotaryński oraz prostokątna tabliczka.
W obrębie obiektu usytuowany jest krzyż z metalowych rur. Na ogrodzeniu, przed figurą, znajduje się tablica pamiątkowa z tekstem:

TU SPOCZYWA LUDNOŚĆ
KTÓRA ZGINĘŁA W WOJNIE
ŚWIATOWEJ W. R. 1914-15.
WYKONANO KOSZTEM GMINY
ZA URZĘDOWANIA PAWŁA GIERONIA
W R 1933.