8. Samochodowy Wyścig Górski - Magura Małastowska 2021

Po rocznej przerwie spowodowanej Epidemią Covid-19, w tym roku ponownie zawodnicy zawitali na 8. Wyścig Górski Magura Małastowska, który w tym roku stanowił 3 i 4 rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Trzecia i czwarta runda GSMP odbyła się w dniach 04 - 06 czerwca 2021 na malowniczej trasie Magury Małastowskiej, Gmina Sękowa, pow. Gorlice.

61 zawodników znalazło się na liście startowej do podjazdów treningowych i wyścigowych 3 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – 8 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska. Organizowany przez Automobilklub Biecki Wyścig Górski Magura Małastowska to najmłodsza, rozgrywana dopiero po raz ósmy, eliminacja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, wciąż udoskonalana zarówno pod względem organizacyjnym ( choć dotychczasowe oceny są bardzo wysokie) jak i przebiegu trasy. Zawodnicy mieli do pokonania 3610 m długości w tym 25 łuków.

Impreza odbyła się przy wsparciu samorządów Województwa Małopolskiego, Powiatu Gorlickiego: Starostwa Powiatowego, Miasta Gorlice, Gminy Sękowa oraz pozostałych sąsiednich gmin.
W sobotę i w niedzielę po oficjalnym treningu zawodnicy przystąpili do oficjalnego 1 i 2 podjazdu wyścigowego. Po 2 podjeździe wyścigowym w niedzielę nastąpiła ceremonia wręczania nagród.

Trasa została w sposób profesjonalny przygotowana, wokół trasy wyścigu wycięto samosiejki co ułatwi obserwację imprezy przez kibiców, uzupełniono ubytki nawierzchni asfaltowej. Duża grupa kibiców zlokalizowana została w okolicy samego startu, na wprost restauracji ,,Gospoda Magurska” Inne punkty widokowe rozmieszczone były na trasie w miejscach bezpiecznych dla miłośników sportów samochodowych.

Zarówno podjazdy treningowe jak i wyścigowe odbyły się, bez większych kłopotów, nie licząc krótkich przerw, powodowanych awariami samochodów na trasie wyścigu.
Zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, w sobotę przejściowo popadało, nie zabrakło atrakcji dla kibiców.

W klasyfikacji generalnej I m zajął Michał Ratajczyk na Mitsubishi Lancer EVO X RS, II m Daniel STAWIARSKI na Mitsubishi Lancer EVO IX III m Mariusz STEC na Ford Fiesta

Dla najlepszych zawodników puchary wręczali: Starosta Gorlicki Maria Gubała, Przew. Rady Miasta Gorlice Robert Ryndak oraz Sekretarz Urzędu Gminy w Sękowej Michał Diduch

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów