Wakacyjny Koncert Operowy w Regietowie.

Na terenie Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie, 3 lipca 2021 r. o godz. 20.00-tej odbył się Wakacyjny Koncert Operowy pt ,,Usta milczą, dusza śpiewa” Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych KONCERT OPEROWY odbył się w budynku ujeżdżalni . Przy licznie zgromadzonej publiczności wystąpili Artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej w składzie: Bogumiła Dziel – Wawrowska – sopran, Natalia Winnik – mezzosopran, Andrzej Wiśniewski – tenor, Robert Dymowski – bas baryton, Maciej Przestrzelski – skrzypce, Zespół Muzyczny - ,,Amabilis” a reżyserem tego pięknego koncertu był Robert Dymowski. Artyści wykonali wiele pięknych utworów z różnych oper i operetek.

W poprzednich latach w Stadninie odbyło się 10 oper i operetek, w roku ubiegłym ze względu na pandemię Stadnina nie organizowała, w tym roku odbył się Koncert Operowy! Brawo!
Jest to na tyle niecodzienne wydarzenie że tego typu widowiska na terenie Beskidu Niskiego nie odbywają się często. W te lipcowe dni do Regietowa przyjeżdża liczna widownia, aby podziwiać artystów scen operowych.

Nietypowe dla tego wydarzenia jest to, że opera odbywa się pod gołym niebem w późnych godzinach wieczornych, co dodaje niepowtarzalnego klimatu. Dzisiejszy koncert ze względu na warunki atmosferyczne po raz drugi odbył się w budynku ujeżdżalni.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów