Narodowe Czytanie – Sękowa 2021

Ogólnopolska Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. To już 10. edycja Narodowego Czytania w ramach którego Para Prezydencka zaprasza do wspólnego czytania. W naszej gminie Sękowa, odbyła się po raz trzeci. Organizatorem był GOK i Gminna Biblioteka Publiczna w Sękowej, prowadziła dyr. GOK Pani Iwona Tumidajewicz oraz Małgorzata Mentel.
Tegoroczną lekturą była ,,Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, to tragifarsa, łącząca elementy komedii oraz tragedii. Swoją prapremierę miała w 1906 roku w Krakowie. Nasi ,,artyści” wystąpili na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej, 4 września 2021 r. o godz. 17.00

W czytaniu wzięli udział: Małgorzata Małuch – Wójt Gminy Sękowa, Michał Diduch – sekretarz UG w Sękowej, Renata Karwat – Dyr. SP w Siarach, Katarzyna Rak – Wachowska – Skarbnik UG w Sękowej,Beata Wierzbicka – naucz. SP w Sękowej, Krystyna Prokop – emerytowana naucz. SP w Siarach i Beata Śliwa – Radna Gminy Sękowa

Przekaz tekstu został wzbogacony przez dobiegającą w tle muzykę filmową wykonaną przez panią Annę Szkaradek Na zakończenie pani Wójt wszystkim podziękowała, częstując przybyłych wspaniałym tortem, wyrażając nadzieję na spotkanie w następnym roku.
Celem tej corocznej ogólnopolskiej akcji jest popularyzowanie czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.
Osobiście dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w czytaniu podczas tej pięknej akcji a także tym, którzy przyszli posłuchać lektury tegorocznego Narodowego Czytania. Ktoś powiedział, że akcja ma na celu zachęcić młodych do czytania, ale w jaki sposób, kiedy podczas czytania było tylko parę osób 50+. Czytać będą ci, którzy czytają. Wolałabym żeby zachęcać tych, którzy tego nie robią!

replica watches uk

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów