Premiera filmu o Ks. Prałacie Stanisławie Dziedzicu

Film o Ks. Prałacie Stanisławie Dziedzicu przedstawia jego życie i działalność w parafii Sękowa oraz ukazuje bardzo duży wkład w renowację trzech zabytkowych kościółków.
Dobrze, że tak wartościowy i ciekawy film powstał. Wielu ks. Stanisława jeszcze pamięta. W parafii Sękowa i nie tylko jest wciąż postacią żywą i obecną.

„Dla mnie to była lekcja pokory i ogromne wyzwanie. Musiałem sięgnąć do biografii ks. Stanisława. Wówczas wszystko zrozumiałem i zyskałem spokój. Ks. Stanisław pokazał mi drogę, którą mam iść, gdyż udźwignąć ciężar tak wielkiej postaci w filmie jest niezmiernie trudno” – powiedział twórca tego filmu Alexander Gucwa

Film trwa 70 min i jak na dokument jest długi, posiadałem bardzo bogate domowe archiwum oraz zdjęcia od Rodzin księdza, mieszkańców parafii i dlatego chciałem pokazać jak najwięcej, bez spłycania tematu, gdyż zdaję sobie sprawę że jestem pierwszą i chyba ostatnią osobą, która wykonała ten film. Film ten dał mi ogromną radość.

Mam nadzieję, że ten film, zostanie wykorzystany, posłuży w jakiś sposób młodym pokoleniom w odkrywaniu osoby ks. Stanisława tak, jak my go odkrywaliśmy i przez to stawaliśmy się duchowo bogatsi” – podkreślał Alexander Gucwa

GOK w Sękowej napisał:

Premiera filmu o ks. Prałacie Stanisławie Dziedzicu odbyła się dziś w kościele św. Filipa i Jakuba w Sękowej na który przybyli licznie zgromadzeni mieszkańcy jak i reprezentacja władz Gminy. Reżyser Pan Aleksander Gucwa wziął się za trudny temat, przedstawienie historii ks. Prałata i jego posługę w czasie jego pięćdziesięcioletniej służby w parafii.
Przygotowania do produkcji trwały kilka miesięcy w ciągu których twórca zgromadził obszerną dokumentację i nawiązał bezpośredni kontakt z licznymi świadkami życia księdza. W toku powstania scenariusza autor konsultował jego treści zarówno z rodziną księdza Stanisława, jego przyjaciółmi, historykami jak i przedstawicielami Kościoła.
Gratulujemy Panu Gucwie za to wspaniałe dzieło które zostanie jako lekcja historii dla przyszłych pokoleń. Są płytki DVD do odebrania - tel 503 082 470

Więcej informacji o Ks. Prałacie Stanisławie Dziedzicu znajdziesz tu - kliknij

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Premiera filmu o Ks. Prałacie Stanisławie Dziedzicu z 29 sierpnia przenosimy na 5 września ze względu na odbywającą się w tym czasie Senioriadę - przepraszamy i zapraszamy ponownie w nowym terminie. Godzina i miejsce nie ulega zmianie.

Wróć do newsów