,,Mesyjasz przyszedł” – w Małastowie odbył się koncert kolęd i pastorałek.

W niedzielę 9 stycznia 2022 r. o godz.14.00 na polanie obok wyciągu narciarskiego w Małastowie, odbył się koncert kolęd i pastorałek ,,Mesyjasz przyszedł” w wykonaniu Orkiestry św. Sebastiana z Niedzwiedzia. Mimo chłodu na koncert przybyło wielu mieszkańców okolicznych wiosek a także koneserzy z Gorlic.
Wszystkich uczestników wydarzenia przywitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej Pani Iwona Tumidajewicz oraz wójt Gminy Sękowa Pani Małgorzata Małuch
Zespół działa zaledwie od roku przy parafii w Niedzwiedziu a koncert w świątecznej odsłonie zachwycił słuchaczy pięknym repertuarem i świetnym wykonaniem.

Koncert kolęd i pastorałek był doskonałym wprowadzeniem do trwającego okresu bożonarodzeniowego, podczas których publiczność mogła sobie przypomnieć piękne tradycje bożonarodzeniowe, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Młodzi artyści przygotowani przez prowadzącą (niestety nie znam nazwiska) wprowadzili publiczność w świąteczny nastrój. Za przepiękny występ otrzymali gromkie brawa!
Koncert zakończyły życzenia noworoczne od chórzystów i wspólne odśpiewanie kolędy „Bóg się rodzi” a Pani wójt wręczyła obraz przedstawiający stary kościółek w Sękowej pani dyrygent!

Od autora

Przepiękny koncert dał możliwość przedłużenia klimatu świątecznego oraz przyczynił się do kultywowania tradycji śpiewania polskich kolęd.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZAPRASZAMY DO MAŁASTOWA!

Wróć do newsów