Gminny Dzień Książki z udziałem Moniki Sznajderman

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich organizowany corocznie od 1995 roku. Obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten obchodzony jest w ponad 100 krajach na całym świecie! To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, Czytelników i czytelnictwa. Tego dnia odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, spotkań z pisarzami, a dla wielbicieli książek księgarnie przygotowują rozmaite akcje promocyjne.

Gminny Dzień Książki został zorganizowany przez GOK w Sękowej i odbył się 24 kwietnia 2022 r. o godz.17.00. Pani dyr. GOK Iwona Tumidajewicz na ten uroczysty dzień zaprosiła mieszkankę naszej gminy, polską antropolożkę kultury, wydawczyni, pisarkę, Panią Monikę Sznajderman.

Spotkanie z Panią Moniką poprowadził Marek Czarnota w sposób profesjonalny. Pani Monika opowiadała o swoich napisanych książkach m.in. ,,Fałszerze pieprzu” czy ,,Pusty Las” za co m.in. otrzymała dwukrotnie Nagrodę Literacką ,,Nike”. Opowiadała też o swoim Wydawnictwie ,,Czarne”, o swojej rodzinie i o ciężkich czasach w Łosiu, w Czarnem i w Wołowcu. Obecnie mieszka w Beskidzie Niskim w Wołowcu wraz z mężem Andrzejem Stasiukiem, który również jest znanym polskim pisarzem. Na zakończenie Pani Wójt Gminy Małgorzata Małuch podziękowała i wręczyła obraz kościółka w Sękowej, który znajduje się na liście Unesco, zaś Pani Dyr. GOK przekazała wiązankę kwiatów.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów