Wapienne - Perły Małopolski 2022

WAPIENNE - jest to jedno z najmniejszych uzdrowisk w Polsce. Jego głównym bogactwem są wody siarczkowe i borowinowe. Leczy się tu m.in. choroby narządu ruchu, reumatyczne, układu krążenia i skóry. Status uzdrowiska miejscowość Wapienne otrzymała w 1986 r., jednak o walorach leczniczych tego miejsca wiadomo nie od dziś. Już na początku XIX wieku poddawali się tutaj leczeniu m.in. żołnierze Wielkiej Armii Napoleona.

To tu po raz szósty zostały zorganizowane zawody biegowe z cyklu - Perły Małopolski – to cykl wydarzeń o charakterze sportowym organizowany w województwie małopolskim od 2013 r. Impreza ta ma na celu połączenie rywalizacji sportowej na wysokim poziomie z formą rekreacyjną, dzięki temu uczestnicy mają okazję poznać dziedzictwo przyrodnicze całego regionu. Inauguracja IX cyklu odbyła się w dniu 19 czerwca 2022 r. w Wapiennym w sercu Beskidu Niskiego i na trenie Magurskiego Parku Narodowego.

Różnorodność dystansów na których przeprowadzane są zawody sprawia, iż w rywalizacji sportowej może uczestniczyć każdy. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody z rąk m.in. Sekretarza Urzędu Gminy Sękowa Michała Diducha oraz Przew. Rady Gminy Bogusława Moronia.
W niedzielnych Perłach Małopolski zawodnicy rywalizowali tradycyjnie na trzech trasach: 25 km, 15,5 km oraz 6,5 km. Startowało ponad 300 zawodników.
W rozmowie z zawodnikami usłyszałem bardzo pochlebna słowa - wspaniała trasa, piękne widoki, które towarzyszyły im cały czas, cudowna pogoda i super organizacja. Generalnie wszystkim biegło się dobrze.
Start i meta zlokalizowane były przy Nowym Domu Zdrojowym w Wapiennym. Na mecie dla każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal oraz woda mineralna z Uzdrowiska Wysowa.

Do zobaczenia za rok na uroczych trasach Wapiennego!

Wyniki znajdziesz :TU

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów