,,SENIORIADA" w Gminie Sękowa

„Seniorada” to ogólnopolskie międzypokoleniowe wydarzenie mające na celu promocję zdrowia i aktywności fizycznej ludzi w różnym wieku, z naciskiem na seniorów, ich rodzin i wnuków oraz osoby niepełnosprawne. Impreza odbyła się po raz czwarty w gminie Sękowa, tym razem GOK Sękowa zorganizował Senioriadę na obiektach sportowych w Sękowej w dniu 21 czerwca o godz. 16-tej. Seniorzy z gminy Sękowa pokazali, że wiedzą co to znaczy dobra zabawa i integracja. Było aktywnie, kolorowo, kapeluszowo i … wesoło.
Uczestników spotkania przywitała Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch, Sekretarz Michał Diduch, Przew.Rady Gminy Bogusław Moroń oraz Dyr. GOK Sękowa Iwona Tumidajewicz.
– Widzimy, że ta impreza w gminie była potrzebna i długo wyczekiwana. Cieszymy się, że tak wielu seniorów bierze w niej udział – mówiła wójt Małgorzata Małuch, życząc wszystkim seniorom udanej zabawy.

Po oficjalnym rozpoczęciu przyszedł czas na zabawy, tańce, sesje fotograficzne. Jedna z uczestniczek powiedziała: Nikt nas nie pyta o wiek. Liczy się tylko wspólna zabawa. Bardzo się cieszę, że została zorganizowana Senioriada, podczas której możemy się spotkać. Mamy też możliwość pokazać, że jesteśmy aktywną grupą – dodała Krystyna z Ropicy Górnej.

Seniorzy podczas przeglądu pokazali, że wiek nie ma znaczenia. Nie trzeba było ich długo zachęcać do wspólnej zabawy. Dla seniorów zagrał i zaśpiewał Mateusz Mijal.
,,Sękowskie smaki” serwowały specjały, w tym ciasta.
Seniorzy z Gminy Sękowa zrealizowali hasło: ćwiczmy, ruszajmy się, w każdym wieku!! Do zobaczenia na podobnej imprezie!

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ

Wróć do newsów