W Regietowie Wakacyjne Spotkanie z Operą „Vivat opera! Vivat operetka!”

Na terenie Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie, 2 lipca 2022 r. o godz. 20.00-tej odbyło się Wakacyjne Spotkanie z Operą „Vivat opera! Vivat operetka!”
Przy licznie zgromadzonej publiczności wystąpili Artyści Opery Lwowskiej, Opery Kijowskiej, K&K Berliner Philharmoniker, Opery Narodowej z Warszawy. Artyści wykonali wiele pięknych utworów z różnych oper i operetek pod batutą maestro Leszka Sojki.Podczas koncertu pojawiły się elementy baletu, artyści zostali dowiezieni na scenę bryczkami w towarzystwie koni huculskich.

To już dwunaste spotkanie z operą i operetką , która przyciąga z roku na rok coraz to więcej osób. Jest to na tyle niecodzienne wydarzenie że tego typu widowiska na terenie Beskidu Niskiego nie odbywają się często. W te lipcowe dni do Regietowa przyjeżdża liczna widownia, aby podziwiać artystów scen operowych z kraju i za granicy. Nietypowe dla tego wydarzenia jest to, że opera odbywa się pod gołym niebem w późnych godzinach wieczornych, co dodaje niepowtarzalnego klimatu.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów