Spotkanie Klubu Seniora w Męcinie Wielkiej

We wtorek 5 lipca br. o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Męcinie Wielkiej, gmina Sękowa, odbyło się spotkanie Klubu Seniora z trzech miejscowości: Męcina Wielka, Męcina Mała i Wapienne . Spotkanie zorganizowała Pani sołtys Męciny Wielkiej Zofia Prorok.
Zebranych przywitała pani sołtys, po czym zabrał głos Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Moroń.
Na spotkanie został zaproszony sękowski regionalista – dokumentalista pan Aleksander Gucwa, który przedstawił swoje dwa filmy dokumentalne o mieszkańcach naszej gminy – pierwszy pt. ,,Ks. Prałat Stanisław Dziedzic proboszcz parafii Sękowa w latach 1966 – 2005” oraz ,,Senioriada”

Podczas projekcji zebrani seniorzy częstowali się regionalnymi ,,prołziokami’ oraz kiełbaską z rożna. Wspólne spotkanie upłynęło w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku, a wszystko po to, by najstarsi mieszańcy naszej gminy mogli poczuć się wyjątkowo, by mieli świadomość, jak wiele im zawdzięczamy i jak ważną tworzą społeczność. Oby takich wspólnie spędzonych chwil było jak najwięcej.

Po projekcji tych filmów, pani sołtys powiedziała: Pan Aleksander Gucwa jest wielkim pasjonatem historii, odkrywcą wielu ciekawych wątków historycznych mających miejsce na terenie naszej gminy Sękowa. Pan Aleksander to osoba bardzo zaangażowana w dzieje historii i poświęcająca swój cenny czas na zdobywanie kart historii poprzez fotograficzną dokumentację zebranych materiałów z których powstaje coś wyjątkowego w postaci filmów, które pozostaną dla młodego pokolenia. Dowiedziałam się ze w planach Pana Aleksandra będzie film o naszym rodaku płk Kazimierzu Szternalu, który był żołnierzem Wojska Polskiego na Zachodzie – cichociemny.

Wróć do newsów