Jubileuszowy koncert 25-lecia łemkowskiego zespołu folkowego SERENCZA !

Wieczorem 4 września 2022 r. w Bielance odbył się uroczysty koncert zespołu Serencza (Szczęście). Okazją do świętowania było 25 lat istnienia tego wspaniałego muzycznego zespołu. Zespół powstał w 1997 roku z inicjatywy Romana Korbicza, Piotra Kwoki i Mirosława Trochanowskiego. Przez wiele lat grania w składzie zespołu pojawiło się wiele osób, min. Łukasz Dembski, Demko Trochanowski, Jakub Dziubyna, Anna Drejowicz, Sławomir Trochanowski, Marta Korbicz, Halina Czerhoniak, Joanna Michniak, Anna Hończak, Mirosław Kawa, Daniel Gałczyk, Susanna Jara.

Przez 25 lat zespół Serencza zachwycał widzów swoimi twórczymi koncertami. Są to stare czasem zapomniane łemkowskie piosenki w nowych aranżacjach jak i własne kompozycje autorskie. Od ćwierć wieku w "Serenczy" gra artysta muzyk MIROSŁAW  BOGOŃ, który także komponuje i aranżuje utwory.
Do Bielanki na koncert przyjechało mnóstwo widzów, którzy oklaskiwali występy artystów, a na scenie razem z Serenczą wystąpił również Kwartet Galicyjski a także chór Belfersingers.

Po koncercie Goście składali im życzenia tak, jak się to robi wobec przyjaciela, dobrego kumpla czy sąsiada. Szczerze, prawie wszyscy z upominkami. Tym bardziej więc magiczne dźwięki niosły się po okolicznych polach, lasach i wzgórzach całej Łemkowszczyzny. Muzycy pamiętali o śp. Ani Drejowicz, która również śpiewała z Serenczą, minutą ciszy uczczono jej pamięć. Gdy z głośników popłynął jej śpiew, muzycy nawet nie starali się ukryć łez. Na zakończenie koncertu wszyscy zaśpiewali Mnohaya Lita i Sto Lat !
Koncert prowadził niezastąpiony w tej roli ks. Grzegorz Nazar.
Serencza ma za sobą setki koncertów w kraju i na świecie oraz wiele programów radiowych i telewizyjnych.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów