Ogólnopolska „Senioralia 2022” w Warszawie

W dniu 28.09.2022 roku seniorzy z gminy Sękowa, Dobra, Niedźwiedź oraz miasta Mszana Dolna wraz z opiekunami i Mirosławem Witkowskim wystąpili z koncertem galowym w ramach Ogólnopolskiej Gali Seniora „Senioralia 2022” połączonej z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Starszych na Stadionie PGN Narodowym w Warszawie jako reprezentacja Małopolski .

Było to wydarzenie przygotowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach którego swoją twórczość artystyczną przedstawiały osoby biorące udział m.in w programach wsparcia takich jak „Senior +” , „Aktywni+”. Do Warszawy przyjechało około 600 seniorów z całej Polski. Dla seniorów z Małopolski była to przygoda życia podczas której, mogli pokazać swoje umiejętności artystyczno-wokalne, które nabyli w czasie warsztatów w ramach projektu „ Mocart kontra Sinatra Aktywizacja Integracyjna przez sztukę” prowadzonego przez Mirosława Witkowskiego.

Sam występ był olbrzymim przeżyciem, lekko stresującym ale dzięki niestandardowemu i oryginalnemu poprowadzeniu koncertu przez Mirosława Witkowskiego dającym wiele radości i satysfakcji.
W trakcie wyjazdu do stolicy w dniu 27.09.2022 dzięki życzliwości Pani poseł Anny Paluch seniorzy mieli możliwość zwiedzenia Sejmu, zapoznania się z fragmentem historii Rzeczpospolitej, poczuć atmosferę świata polityki.

Wyjazd do stolicy byłby niemożliwy gdyby nie życzliwość darczyńców , którzy wsparli finansowo wyjazd seniorów . W tym miejscu w imieniu seniorów, swoim własnym i organizatorowi Stowarzyszeniu Muzyka Świata Akord dziękuję za w/w, w szczególności Panu Dominikowi Wojtasowi Wiceprezesowi w P.U.P.H. OTECH sp. z o.o. w Gorlicach, Panu Józefowi Legutko Nadleśniczemu Nadleśnictwa Gorlice, Panu Grzegorzowi Nosalowi oraz Zarządowi Spółdzielni Socjalnej „Czystość” w Sękowej.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów