Świętowali piątą rocznicę.

19 listopada 2022 r. o godz. 16.00 w Domu Ludowym w Siarach odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 5 lecia Koła Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy ,,Siary – Owczary”
Uroczystość zgromadziła wszystkie członkinie koła, w tym najradośniej witane Seniorki oraz władze samorządowe. Obecna była Wójt Gminy Sękowa pani Małgorzata Małuch, sekretarz gminy pan Michał Diduch, skarbnik UG Katarzyna Rak-Wachowska oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej pani Iwona Tumidajewicz. Był przedstawiciel powiatowych władz KGW.

Przybyłych przywitał członek zarządu Koła a zarazem sołtys wsi Siary pan Zbigniew Hajduk, po czym oddał głos Przewodniczącej Koła pani Danucie Rybczyk, która przedstawiła osiągnięcia koła na przestrzeni 5 lat, zwróciła uwagę, na fakt, iż impulsem pracy społecznej siarkich kobiet, była aktywność mężczyzn, którym wiernie towarzyszyły w codziennym i społecznym wymiarze życia. Wice Przew. Koła pani Klementyna Pruchniewicz powiedziała m.in. ,,Wszystkie lata pracy społecznej, były ostoją kultywowania tradycji, pielęgnowania więzi rodzinnych oraz podtrzymywania życia religijnego w społeczności. Stąd też częsty wkład członkiń w przygotowania wielu uroczystości i imprez innych organizacji, organizowanie wieńców dożynkowych, a przede wszystkim włączanie się w wydarzenia religijne. Dziękujemy za wsparcie jakiego udzieliła nam pani Małgorzata Maluch – Wójt Gminy Sękowa, Sekretarz Gminy i dyr. GOK w Sękowej”.
Łączność z tradycją podkreślały stroje ludowe, w które ubrana była trójka prowadzących. Miłym akcentem były życzenia i kwiaty dla pani Klementyny, która obchodziła imieniny.

Wójt Gminy Sękowa oraz Sekretarz Michał Diduch podkreślili, jak ważna jest inspiracja dla tej przedsiębiorczej grupy, jak ważna jest szeroko rozumiana kultura ludowa, pasje muzyczne, taneczne, kulinarne, rękodzieło artystyczne jak i integracja międzypokoleniowa. Jest to pewien rodzaj patriotyzmu połączony z rozwijaniem osobistych talentów, pożyteczną formą spędzania czasu i walorami edukacyjnymi. Wszystko to, dla realizacji swoich ambitnych zamierzeń. Dziękujemy za możliwość dzielenia się dobrem, radością i zgromadzonym dorobkiem. Płynęły życzenia przepełnione ciepłem i życzliwością.

Spotkanie, jak przystało na Koło Gospodyń Wiejskich zakończyło się pysznym poczęstunkiem z tortem jubileuszowym. Po tej części wszyscy uczestnicy uświetnili swoim tańcem uroczyste obchody V rocznicy!!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów