"Śpiewajcie i grajcie Mu..." koncert w kościele parafialnym w Sękowej

Boże Narodzenie to szczególny czas kiedy na świat przychodzi Jezus „maleńka Miłość”, co w żłobie śpi. W tym roku narodziny Zbawiciela mieszkańcy parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej, uczcili zorganizowaniem koncertu kolęd.
Dnia 06.01.2023r. (piątek) w święto Objawienia Pańskiego, potocznie Trzech Króli, odbył się koncert kolęd i pastorałek pod tytułem "Śpiewajcie i grajcie Mu..." w wykonaniu 30 osobowego parafialnego Zespołu Uwielbienia.
Koncert rozpoczął się o godzinie 18:00 w kościele parafialnym p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej. W koncercie wzięli udział licznie przybyli widzowie, którzy każdy występ nagradzali gromkimi brawami. Podczas koncertu wyraźnie odczuwalna była unoszącą się radosna atmosfera świąt Bożego Narodzenia. Publiczność, zachwycona niezwykłą aranżacją kolęd, nagrodziła wykonawców gromkimi brawami na stojąco, prosząc o bis.

Po zakończonym koncercie ks. proboszcz Jacek Piróg podziękował artystom za wykonanie pięknego koncertu, ks. wikaremu Dominikowi Świebodzie za zorganizowanie i przygotowanie oraz podziękował licznie przybyłym mieszkańcom za udział wspólnym kolędowaniu, podsumowując:
„Noworoczny Koncert w Kościele Parafialnym w Sękowej był prawdziwą ucztą dla serca i ducha a kolędowanie to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych”.
Jeśli nie mogliście przybyć na koncert lub byliście i chcecie przeżyć to jeszcze raz zapraszamy serdecznie dnia 08.01.2023r. (niedziela) w cerkwi p.w. Opieki Matki Bożej w Owczarach po Mszy Świętej o godzinie 12:00.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów