Majówka w Regietowie 2023

Tegoroczna Majówka w Regietowie odbyła się w dniach od 20 do 21.05.2023 r. na terenie Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów”, pow. Gorlice. Oficjalne otwarcie nastąpiło drugiego dnia 21 maja.
Do Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów” (gmina Uście Gorlickie) przyjechali goście z całej Polski. Do konkursu przystąpili przedstawiciele kilkudziesięciu stadnin, m.in. z województw warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego. I oczywiście Jeździecki Klub Sportowy „Jaśmin” z „Gładyszowa”. Tegoroczne kwalifikacje do VI Mistrzostw Polski koni rasy huculskiej, rozpoczęły się rano drugiego dnia. W samo południe nastąpiło oficjalne otwarcie majówki, dokonał w niedzielę Dyrektor Stadniny Koni Huculskich „Gładyszów” Mirosław Waląg powitał przybyłych Gości, hodowców i zawodników.

Po powitaniu gości o godz. 13.30 odbył się konkurs skoków przez przeszkody – konkurs dla młodych jeźdźców i konkurs skoków specjalny oraz konkurs zręczności w powożeniu, po czym nastąpiło wręczenie nagród i zakończenie majówki, która przy pięknej pogodzie należy zaliczyć do udanych.
Były też stoiska całkiem komercyjne, od biżuterii, obrazów, wiklin, wyrobów z drewna po artykuły dla koniarzy: siodła, toczki, buty i wiele innych.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów