VI ChyżoGranie u Hani w Krzywej

W sobotnie popołudnie 2 września 2023 r. o godz. 14.00 w Chyży u Hani w Krzywej, gmina Sękowa, odbyło się już po raz szósty ChyżoGranie. Pani Anna Dobrowolska ustawiła koło swojej chyży dużą scenę, na której odbyło się spotkanie z poezją śpiewaną i tradycyjną pieśnią łemkowską. VI ChyżoGranie rozpoczęła Anna Dobrowolska, która przedstawiła i przywitała zaproszone zespoły oraz gości.
Jako pierwszy na scenie zaprezentował się ,,Duet JAK WIDAĆ” to Tomasz Paciorek i Jan Drzewiecki - dwie gitary, flet i wieloletnie wspólne koncertowanie w klimacie piosenki poetyckiej i turystycznej. Pozytywne wibracje, muzyczne podróże są nieodzownymi elementami wieczorów z gitarą (a raczej z gitarami). Do tego jeden z panów – Tomek, to zapalony żeglarz mazurski, więc jego piosenki zabrzmiały szantowo!

Następnie wystąpiła AGATA RYMAROWICZ to śpiewająca autorka i artystka mocno zanurzona w zarówno w poezji śpiewanej jak i nurcie ludowych pieśni rusińskich. Uczestniczka, finalistka, laureatka nagród festiwali studenckich. Trzy albumy wydane w latach 2013–2018 to wyśpiewane historie o drodze, zagubieniu i losie, który nas czasem zaskakuje.
Na Chyżograniu zaśpiewała a na gitarze zagrał Piotr Bzowski z Krakowa wraz z Mateuszem Stawiarskim (akordeon).

STREFA MOCNYCH WIATRÓW Założyciel zespołu STREFA MOCNYCH WIATRÓW, wokalista również autor tekstów – Dariusz "Grzywa" Wołosewicz na muzycznej scenie jest przedstawicielem rocka w marynistycznym klimacie. W tekstach znajdziemy portowe historie, bitwy Wikingów, sztormy, opowieści o dzielnych wojowniczkach – Walkiriach, a wszystko to zmieszane w rockowych, heavy metalowych brzmieniach. Zespół zagrał ok. 300 koncertów, grając w towarzystwie takich wykonawców jak między innymi: Jelonek, Monstrum czy Turbo. Debiut płytowy w 2007 roku (Strefa Mocnych Wiatrów), końcem roku 2009 drugi krążek (Królowie Mórz) i rok 2010 – trzeci album, koncertowy, to dorobek grupy. Obecnie, w składzie: Darek "Grzywa" Wołosewicz – gitara, śpiew, Darek Adamczyk – gitara, Adam Zalewski – gitara basowa i Arek Adamczyk – perkusja, pracują nad kolejną płytą. W Krzywej 2 września był prawdziwy sztorm, ale tylko na scenie!!

U STUDNI Zespół U STUDNI wędruje razem od 2012 roku. Przemierzają festiwale, małe kameralne muzyczne spotkania, klimatyczne wieczory w górach, wielkie sceny i przytulne schroniska. Dzielą się przy tym poezją Krzysztofa Cezarego Buszmana, Edwarda Stachury, Józefa Barana, czy Adama Ziemianina oraz własnymi kompozycjami (Dariusza Czarnego, Ryszarda Żarowskiego, Oli Kiełb-Szawuły).
Wydają i dzielą się płytami od 2013 roku, dzięki czemu możemy posłuchać krążków: U Studni (Dalmafon 2013), Wąwóz naszych czasów (Dalmafon 2014), Wspólne zdjęcie (Dalmafon 2017), U Studni - Jubileusz Poety (Dalmafon 2018), Ześrodkowanie (Dalmafon 2019), Bieszczadzki hymn. Live (Bacówka Jaworzec 2022), Najpiękniejsza podróż (Dalmafon 2023).
Obecny skład zespołu to: Dariusz Czarny – gitary, śpiew, Robert Jaskulski – gitara basowa, Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew, Joanna Radzik – skrzypce, śpiew, Ryszard Żarowski – gitary, śpiew, Wojciech Gołosz – realizacja dźwięku.
Sobotni wieczór pod Chyżą Hani był wyjątkowy, bo na scenie pojawił się również wraz z grupą U STUDNI, poeta wędrujący – Adam Ziemianin.

Dodatkowymi atrakcjami były:
• przejażdżki konne dla dzieci
• regionalne jadło
• stoiska z rękodziełem
Pogoda słoneczna + 21stopni, można było skorzystać z pieczenia kiełbasek przy ognisku jak również zakosztować przysmaki z kuchni Chyży Hani

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

prodaja stanova pik smrtovnice avaz blumen horoskop kalkulator online knjige cvijece

Wróć do newsów