Wspaniała zabawa i integracja na Senioriadzie w Sękowej

W sobotę 21 października w Sękowej odbyła się kolejna edycja Senioriady. W tym roku motywem przewodnim były klimaty żeglarskie, które zaowocowały wyjątkowymi strojami uczestniczących w wydarzeniu seniorów i seniorek.
Wydarzenie zorganizowane przy kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Sękowej przyciągnęło wiele osób. Chociaż jak sama nazwa powinna wskazywać, Senioriada skierowana do osób starszych przyciągnęła gości w każdym wieku. Atrakcji nie zabrakło również dla najmłodszych, dla których przygotowano m.in. specjalne warsztaty, w trakcie których dzieci mogły nauczyć się wykonywać samodzielnie np. kule do kąpieli. Wraz z rozpoczęciem imprezy na scenie grę rozpoczął coverowy zespół grający muzykę Lady Pank. Jeden z głównych punktów programu Senioriady odbył się zaraz po koncercie. Mowa o konkursie na najlepszą stylizację.

W marynarskie klimaty wczuły się głównie seniorki, które przygotowały na tę okazję naprawdę niezłe stylizacje, chociaż oczywiście nie zabrakło również Panów. Stylizacje jednak zdecydowanie zdominowały kobiety, nie zabrakło stroju kapitana czy też majtka. Uwagę na siebie zwracała również stylizacja piratki. Jury konkursu, w którym znalazła się wójt gminy Małgorzata Małuch po trudnej analizie uznała, że na nagrodę zasługują wszyscy uczestnicy, którzy zostali nagrodzeni voucherami do restauracji Gospoda Magurska. Jak podkreślano, w całym konkursie nie chodziło o wygraną, a przede wszystkim o dobrą wspólną zabawę, pokazanie, że lata emerytury mogą być radosne i wesołe, a także fakt, że zawsze trzeba mieć do siebie dystans.

Wydarzenie na konkursach się nie zakończyło. Po ocenie stylizacji przyszedł czas na kolejną porcję śmiechu, a tą w świetnym stylu zaprezentował kabaret JURKI. Trójka aktorów kabaretowych znanych chociażby z telewizji zaprezentowała kilka skeczy występując bezpośrednio przed publiką - rezygnując ze sceny postanowili wystąpić na trawie bezpośrednio przed namiotem wypełnionym sękowskimi seniorami.

Na koniec wydarzenia przyszedł czas na występ muzycznej gwiazdy tego wieczoru - zespół Brathanki!
Na zakończenie był jeszcze wspaniały pokaz sztucznych ogni oraz pokaz ognia. Gorlice24.pl

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów