XVII edycja Małopolskiego Plebiscytu “Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”

W samo południe 23 listopada 2023 r. w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie już po raz XVII nagrodzeni i wyróżnieni zostali wyjątkowi seniorzy, którzy pomimo wieku angażują się w sprawy lokalne, wyróżniają się na tle innych i mogą stanowić wzór do naśladowania, także dla młodego pokolenia, a swoim zaangażowaniem udowadniają, że są osobami poza stereotypem.
Podczas uroczystej Gali Plebiscytu „Poza Stereotypem – Seniorka i Senior Roku”, poznaliśmy Laureatów i Wyróżnionych tego niezwykłego konkursu.
Wyróżnionych zostało siedem Seniorek w tym I wyróżnienie przypadło Pani Rozalii Kulasik z Jazowska w gm. Łącko, zaś w kategorii Senior wyróżniono pięciu Panów w tym I wyróżnienie przypadło Panu Aleksandrowi Gucwie z Sękowej. Wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe grawertony, bon upominkowy – wejściówka na termy Gorący Potok w Szaflarach, czerwoną różyczkę...oraz prawo zabrania głosu!

Prowadząca Galę powiedziała:
Pan Aleksander Gucwa z Sękowej - Pasjonuje się sportem, fotografią i historią lokalną. Doprowadził do powstania pomnika poświęconego katastrofie lotniczej w Banicy-Krzywej. Napisał książkę o dwóch katastrofach lotniczych i rokrocznie pod pomnikiem lotników prowadzi lekcje patriotyczne dla młodzieży. Pełni rolę lokalnego opiekuna historii Gminy Sękowa i jej mieszkańców. Z niezwykłym zaangażowaniem dokumentuje fakty historyczne, a wiedzę o nich przekazuje młodemu pokoleniu.
Na zakończenie tej części laureatom; Pani Paulinie Tomczyk z Łuczyc w gminie Kocmyrzów-Luborzyca i Panu Stefanowi Jucha z Krakowa wręczone zostały statuetki wykonane przez prof. dr hab. Krzysztofa Nitscha.
Po tej części oficjalnej odbył się piękny koncert ,,Jesień z Kiepurą”. Uroczysta Gala zgromadziła ponad 700 uczestników, jest jedną z wielu inicjatyw skierowanych do Małopolskich Seniorów.
Kolejne edycje plebiscytu udowadniają, że w Małopolsce nie brakuje seniorów aktywnych i zaangażowanych w życie społeczności lokalnych, działających w różnych organizacjach pozarządowych.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZOBACZ TU

Wróć do newsów