XIII Otwarte Mistrzostwa Lipinek w skoku wzwyż dobiegły końca.

06 lutego 2024 r. o godz. 9.30 w hali sportowej, dyr. SP w Lipinkach Mika Małgorzata oraz nauczyciel wf Tomasz Świerzowski dokonali otwarcia XIII Otwartych Mistrzostw Lipinek w skoku wzwyż. Pan Tomasz oraz naucz. wf Anna Wojna byli organizatorami kolejnych mistrzostw.
Zawody rozegrano w 3 kategoriach wiekowych, w których to uczestniczyło ponad 80 zawodników z sześciu szkół: SP Lipinki, Sękowa, Kobylanka, Pagorzyna, Kryg i SP nr 6 z Gorlic.

W Mistrzostwach brała udział 15 osobowa reprezentacja UKS ,,Maraton" Sękowa, która zaprezentowała się bardzo dobrze, zawodnicy zdobyli 6 medali w tym 3 złote – Marcelina Szarowicz 115 cm – IV kl, Aurelia Wojnarowicz 125 cm – kl VI i Wiktor Szarek 155 cm – VI kl – rekord mistrzostw.
Srebrny medal zdobyła Marta Bodak 120 cm – VI kl oraz zawodniczka czwartej klasy Natalka Madej 110 cm
Medal brązowy wywalczyła Gabriela Dworak 120 z VI kl, przegrywając z dwoma koleżankami klasowymi.
Opiekunami naszych zawodników była Justyna i Fabian Szarowicze.

Zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali pamiątkowe medale, nasz zawodnik Wiktor Szarek w kategorii dzieci starszych (V-VI kl) ustanowił rekord mistrzostw przechodząc poprzeczkę na wysokości 155 cm i za ten wyczyn otrzymał sportową koszulkę!
Zawody odbyły się w nietypowej atmosferze, było słodko, kalorycznie, a jednocześnie aktywnie z okazji zbliżającego się Tłustego Czwartku! Każdy zawodnik i nie tylko otrzymał od organizatorów tradycyjnego pączka!
Z punktu kronikarskiego należy odnotować wzorową organizację zawodów!!

Komunikat XIII Otwartych Mistrzostw Lipinek w skoku wzwyż - kliknij

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów