Budowa wieży widokowej na Łysuli dobiega końca.

Powoli dobiegają końca prace związane z postawieniem wieży widokowej na Łysuli w Dominikowicach.
W założeniu wieża na Łysuli ma być inna, niż wszystkie w okolicy, bo ze zjeżdżalnią. Ma 32 metry wysokości, platforma widokowa zamontowana na 28 metrze, zaś poziom platformy zjeżdżalni na 25. Długość ślizgu – około 54 metry
Ciasna, metalowa rura zapewne nie każdego zachęci do zjechania nią na ziemię, ale spokojnie – zejść też będzie można! Wieża widokowa została zbudowana na ŁYSULI - 551 m n.p.m. przez firmę Tatry z Myślenic.

Przed wejściem na wieżę postawione są bramki, które będą liczyć, ile osób jest w danej chwili na tarasie widokowym. Jednocześnie może na nim przebywać 80 osób. Od pracowników dowiedziałem się ze na szczyt wieży prowadzi 162 schodki i że oficjalne otwarcie wieży widokowej ma nastąpić pod koniec lipca 2024 r.
W dniu dzisiejszym tj. 9 lipca zauważyłem prace drogowe do parkingu (powyżej Drogi Krzyżowej) oraz prace od parkingu do wieży – 1 km jak również montaż ławeczek i stołów przydrożnych. Całe przedsięwzięcie z budową parkingów, dojścia do wieży widokowej zostało oszacowane na około 5 mln. Warto dodać, że w okolicach mamy też dwie inne wieże widokowe: na Ferdlu w Sękowej oraz na Wiatrówkach w Moszczenicy. Szczególnie teraz w okresie wakacyjnym warto odwiedzić te punkty na mapie naszego powiatu i rozmarzonym wzrokiem podziwiać uroczą część Pogórza.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów