Cmentarz wojenny nr 15 w Harklowej jest cmentarzem z I wojny światowej. Zaprojektowany został przez Johanna Jägera.
Cmentarz zajmuje powierzchnię 8 arów. W 14 mogiłach zbiorowych i 4 indywidualnych spoczywa na nim łącznie 241 żołnierzy, wśród nich: 6 Austriaków m. in. z 7 Pułk Piechoty Austro-Węgier, 56 Pułk Piechoty Austro-Węgier, 60 Niemców m. in. z Reserve Infanterie-Regiment Nr 268, Reserve Infanterie-Regiment Nr 269, Reserve Infanterie-Regiment Nr 270, Reserve Infanterie-Regiment Nr 271 (wśród nich wiele nazwisk o polskim brzmieniu) i 175 Rosjan, wszyscy polegli na początku maja 1915 r.
Szczególną uwagę zwraca ściana pomnikowa z rzeźbionym krzyżem kamiennym, wkomponowany w mur szczytowy. Wszystko to otacza kamienne ogrodzenie oraz metalowy płot. Na mogiłach ustawione są żeliwne krzyże nagrobne.
Obiekt był remontowany w 1990 roku, ale prace prowadzono nieudolnie. W latach 2006 – 2007 przeprowadzono kompleksowy remont cmentarza, zarówno ogrodzenia jak i wewnętrznych elementów urządzenia. Poprzez ustawienie betonowych krawężników podkreślony kształt i zarys grobów. Prace sfinansowane zostały z budżetu Wojewody oraz Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie. Obecnie jest w dobrym stanie.(2020)
Na cmentarzu znajduje się mogiła austriackiego podoficera Piotra Stygara, pochodzącego z Harklowej, który został zastrzelony przez własnych żołnierzy za nieludzkie traktowanie. W centralnej części cmentarza stoi drewniany łaciński krzyż, pochowano tu żołnierza Wehrmachtu z II wojny światowej, był nim Anton Klinger (1905 - 1945)
Około 300 m poniżej cmentarza, nieco w lewo od tablicy informacyjnej o tym cmentarzu, na łące znajdują się oryginalne cokoliki nagrobne po ostatnim remoncie cmentarza. !?