Cmentarz wojenny nr 175 Poręba – Górskie (w niektórych źródłach opisywany jako cmentarz wojenny nr 175 Poręba Radlna) jest zabytkowym cmentarzem z I wojny światowej. Zaprojektowany przez Heinricha Scholza. Znajduje się w pobliżu szczytu Słonej Góry (403 m n.p.m.), nieopodal domu weselnego.
Cmentarz założony jest na planie prostokąta i ogrodzony kamiennymi słupami, połączonymi drewnianym, sztachetowym płotem. Wejście, znajdujące się od strony południowej, zamykane jest dwuskrzydłowymi, drewnianymi wrotami, ujętymi w masywne, kamienne słupy. Główny element cmentarza stanowi drewniany krzyż z dwuspadowym, gontowym zadaszeniem i figurą Chrystusa. Ramiona krzyża są wzmocnione wspornikami. Na cmentarzu znajdują się nagrobki w formie prostokątnych betonowych steli zwieńczonych żeliwnymi, krzyżami maltańskimi z motywem wieńca laurowego, małymi, żeliwnymi, krzyżami lotaryńskimi oraz żeliwnymi krzyżami łacińskimi z datą „1915”. Na nagrobkach umieszczone są okrągłe lub owalne tabliczki z informacjami o pochowanych. Układ grobów jest nieregularny.
W 11 grobach zbiorowych i 15 pojedynczych pochowano tu 37 żołnierzy austro-węgierskich (głównie z 59. Pułku Piechoty) i 37 rosyjskich, poległych podczas zaciekłych walk 5 maja 1915 r. Znane są nazwiska 32 pochowanych.
Cmentarz został gruntownie wyremontowany w 2001 r. Zamontowano wówczas replikę krucyfiksu z rzeźbą Chrystusa i metalową glorią (wykonaną przez Władysława Sukiennika, lokalnego rzeźbiarza i animatora kultury z Tuchowa) oraz m.in. poustawiano także nowe nagrobki z żeliwnymi krzyżami i nowymi tabliczkami. Nekropolia jest powszechnie uważana za jedną z najbardziej unikatowych i urokliwych doby Wielkiej Wojny w całym powiecie tarnowskim i nie bez powodu został włączony do „Szlaku cmentarzy wojskowych I wojny światowej”.