Cmentarz wojenny nr 104 w Strzeszynie – Wilczak, jest zabytkowym cmentarzem z I wojny światowej, zaprojektowany przez niemieckiego architekta - porucznika Hansa Mayra.
Znajduje się w odległości około 10 km od Gorlic, na zboczu góry Wilczak w pobliżu linii kolejowej Zagórzany – Biecz, na lewym brzegu rzeki Ropa. Położenie nad skarpą powoduje, że przejeżdżając pociągiem można zobaczyć tylko niewielką część ogrodzenia.
Pierwotnie otaczał go drewniany płot na wysokiej podmurówce, wkomponowany w elementy muru i betonowe słupy, posiadał z przodu także drewnianą furtkę - patrz zdjęcie arch. Obecnie pomiędzy słupkami przeciągnięte są pary rur z dospawanymi metalowymi sztachetkami, brak furtki - ogrodzenie robi brzydkie wrażenie
Niegdyś elementem centralnym cmentarza był wysoki, drewniany krzyż łaciński, nakryty półkolistym ząbkowanym zadaszeniem na postumencie z kamienia. Obecnie znajduje krzyż łaciński z Chrystusem, wykonany z metalowych rur z tabliczką informacyjną (Ś P- 33 żołnierzy 1915- Jezu Ufam Tobie)
Zarys grobów jest w większości pozacierany, choć kilka nagrobków się zachowało.
Na mogiłach umieszczono 13 żeliwnych krzyży łacińskich i lotaryńskich na betonowych cokołach, które w ostatnich latach zostały wszystkie skradzione i najprawdopodobniej sprzedane na złom. Pozostały jedynie betonowe postumenty.
Na cmentarzu znajdowało się 5 grobów pojedynczych i 8 zbiorowych. Spoczywało w nich 11 żołnierzy armii austro – węgierskiej, w tym Polacy z 57 Tarnowskiego Pułku Piechoty (ośmiu znanych żołnierzy ma polskie nazwiska - Andrzej Rączka, Paweł Chomik, Antoni Turaj, Albert Piętka, Stanisław Zając, Franciszek Ramian, Franciszek Pudło i Antoni Liszek) . Spoczywa tu 22 żołnierzy z armii rosyjskiej.