Cmentarz wojenny nr 109 w Bieczu, zaprojektowany został przez niemieckiego architekta - porucznika Hansa Mayra, usytuowany jest na rogu ul. Parkowej i ul. Kazimierza Wielkiego (koło remizy strażackiej) w zachodniej części miasta, obok drogi do Jasła.
Założony został w miejscu prowizorycznych grobów, które pozostawiły oddziały rosyjskie. Zbudowany jest na planie prostokąta.
Jest ogrodzony kamiennym murem do którego prowadzi żelazna furtka znajdująca się pomiędzy dwoma półkolistymi bastionami. Główny element cmentarza stanowi wysoki drewniany krzyż łaciński. Układ mogił jest rzędowy. Kwatery otoczone są krawężnikiem. Część nagrobków posiada żelazne krzyże łacińskie z rozszerzoną podstawą i datą „1915” na skrzyżowaniu ramion. Krzyże umieszczone są na betonowych cokołach. Pozostałe nagrobki to żelazne krzyże lotaryńskie z rozszerzeniami na końcach ramion osadzone na niskich, betonowych postumentach.
Na terenie cmentarza znajduje się 51 grobów pojedynczych i 40 zbiorowych, spoczywa tu 270 żołnierzy - 126 austriackich, 136 rosyjskich i 8 niemieckich. Nie zidentyfikowano 114.
Nekropolia jest w bardzo dobrym stanie, była remontowana kilkakrotnie po wojnie. Obecnie wygląd cmentarza został przywrócony do pierwotnego, po haniebnym okresie dewastacji. Zachęcam do odwiedzenia.