znalezionych: 1385 na 277 stronach
« poprzednia -   61  62  63  64  65  66  67  68  69   - następna »

Na Face Book powstała nowa grupa!

Szanowni Państwo, Szanowni Grupowicze

Z dniem 1 marca 2019 r. na face booku - fb założyłem grupę o nazwie czy tytule ,,SEKOWA I OKOLICE NA STARYCH FOTOGRAFIACH” Pod tym linkiem wstawiamy zdjęcia wraz z opisem zgodnie z założonym celem i regulaminem administratora -kliknij Ze strony startowej www.sekowa.info możemy również wejść bezpośrednio do grupy. W ten sposób stworzymy naszą ,,Małą Ojczyznę’’, ale zanim cokolwiek zaczniesz robić w tej grupie – zapoznaj się z jej regulaminem. Uszanuj wolę administratora grupy. Kulturalne zachowanie również jest elementem Twojego wizerunku. Wspólnie starajmy się o to, by grupa funkcjonowała w najlepszy sposób z możliwych, dostarczam jej niezbędnych informacji. Pamiętaj o tym !
Poniżej zamieszczam obowiązujący regulamin grupy, z którym każdy grupowicz powinien się zaznajomić.

REGULAMIN GRUPY:

1. Do każdego zamieszczonego zdjęcia dołączamy krótki opis, który pozwoli Nam wszystkim poznać lub pogłębić posiadaną już wiedzę na temat naszej ,,Małej Ojczyzny". Bezwzględnie wymagana nazwa miejscowości. Jeżeli Grupowicz zamieszcza kilka zdjęć, to te kilka fotek musi być podpisane. W przeciwnym wypadku takie posty będą blokowane lub usunięte .

2. Przedstawiamy zdjęcia z prywatnych zbiorów, a nie linki z internetu. Jeżeli Grupowicz nie posiada swoich zdjęć, a koniecznie chce zamieścić, wystarczy samodzielnie przygotować post z opisem. ( trochę inwencji twórczej, a nie kopiuj wklej). Linki internetowe będą usuwane. 3. Przy zamieszczanych zdjęciach, ale nie wykonanych przez Nas, tzn; zaczerpniętych z innych źródeł, należy podać ich autora lub źródło ich pochodzenia.

4. Zdjęcia nie związane zupełnie z Grupą będą natychmiast usuwane bez uprzedniego informowania autora.

5. W tej Grupie NIC nie reklamujemy (również blogów i grup), od reklamowania są inne strony. Grupowicz zamieszczający reklamy, będzie natychmiast blokowany (lub usunięty z grupy)

6. Nieodpowiednie słownictwo będzie karane usunięciem autora z grupy.

POWODZENIA!!

DZIEŃ KOBIET 2019

XVII Memoriał im. Władysława Tokarza w skoku wzwyż.

UKS ,,Maraton” Sękowa był organizatorem XVII Memoriału w skoku wzwyż im. Władysława Tokarza. Zawody odbyły się w dniu 19 lutego 2019 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sękowej. Po skokach najmłodszej grupy (kl IV i młodsi) nastąpiło otwarcia zawodów. Prezes UKS ,,Maraton” Sękowa Justyna Szarowicz przywitała zaproszonych gości i kluby uczestniczące w memoriale. Następnie głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej w Sękowej Bożena Bernasiewicz, otwierając zawody. Głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Sękowa Bogusław Moroń. Na zawodach obecna była córka Władysława Tokarza pani Joanna Hyziak, która otrzymała bukiet kwiatów od naucz wf Fabiana Szarowicza.

Na starcie stanęło 74 zawodników z pięciu szkół: Kobylanka, Lipinki, Pagorzyna, Siary i gospodarz Sękowa. Wielkie gratulacje dla zwycięzców oraz uznanie dla wszystkich startujących dziewczynek i chłopców za udział i osiągnięte wyniki. Zawody rozegrano w czterech kategoriach wiekowych. Zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali pamiatkowe medale a do szóstego miejsca dyplomy. Zawodnicy UKS ..Maraton" Sękowa zdobyli 10 medali w tym 3 złote.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ*** Komunikat z zawodów - kliknij

Gorlice: Mosty i Przęsła Starosty rozdane po raz 18!

W piątek 15. lutego 2019 r. w Dworze Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, odbyła się po raz 18 uroczystość, podczas której rozdane zostały tegoroczne Nagrody Mosty Starosty oraz Nagroda Przęsła.
Zebranych gości powitał Zdzisław Tohl - Dyrektor Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” w Gorlicach, zaś spotkanie prowadził Daniel Markowicz - naczelnik Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego. Uroczysta gala odbyła się pod przewodnictwem Starosty Gorlickiego pani Marii Gubały. Wieczór uświetnił krótki koncert fortepianowy, podczas którego naucz. Szkoły Muzycznej z Bobowej zagrała utwory Beethovena i Rachmaninowa.

Wręczenie statuetek poprzedziło uroczyste przedstawienie członków kapituły konkursu oraz krótki film prezentujący postacie osób nominowanych do nagrody.
Laureatką nagrody głównej statuetki Mosty Starosty 2019 została Anna Buchmann, z urodzenia gorliczanka a obecnie mieszkanka Szwajcarii, dyrektor Muzeum Polskiego w Rapperswilu. Przęsło otrzymali twórcy radia lem.fm, pierwszego na świecie radia łemkowskiego.
Podczas uroczystości zostali uhonorowani działacze i twórcy kultury z terenu powiatu gorlickiego. Wyróżnienia otrzymali: Józef Gucwa, Marek Berdychowski, Oskar Cenkier oraz Igor i Wiesław Czerwieniowie.

Podziękowania, gratulacje i życzenia laureatom przekazała pani Starosta Gorlicki Maria Gubała, pani poseł Barbara Bartuś oraz Jadwiga Wójtowicz Radna Województwa Małopolskiego.

PS

JÓZEF GUCWA

Nominowany przez dyrektora Szkoły Podstawowej im. S. Staszica w Bobowej

W zgłoszeniu czytamy m.in.: Z zamiłowania kolekcjoner zabytkowych pojazdów na dwóch i czterech kołach. Z powodzeniem prezentuje swoje zbiory w Krakowie, Bobowej i Nowym Sączu. W 2006 r. wicemistrz a w 2007 mistrz Polski w kategorii „Motocykle do 1945", członek Głównej Podkomisji Pojazdów Zabytkowych przy Polskim Związku Motorowym. Zafascynowany judaistyką, jest posiadaczem bardzo dużej kolekcji historycznych przedmiotów. O każdym z kilkuset zgromadzonych eksponatów może opowiadać godzinami. Swoją wiedzą dzieli się podczas organizowanych co roku Dni Bobowej z Kulturą Żydowską. Jest czynnym członkiem grupy rekonstrukcji historycznej Pierwszego Pułku Strzelców Podhalańskich z siedziba w Łabowej. Bierze udział w rekonstrukcjach grup działających na terenie Nowego Sącza, Nowego Targu, Gorlic i Bochni. W jego posiadaniu są przedmioty i mundury wojskowe z różnych okresów historycznych, które prezentuje podczas wystaw związanych z I i II wojną światową, współorganizuje i koordynuje rekonstrukcję stanu wojennego na terenie Bobowej, często bierze udział w szkolnych lekcjach historii na terenie gminy Bobowa.

W 2012 r. został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, a w 2017 roku Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wyróżnienie za umiejętną animację lokalnych wydarzeń kulturalnych.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

IX Otwarte Mistrzostwa Lipinek w skoku wzwyż dobiegły końca.

15 lutego 2019 r. o godz. 9.00 w hali sportowej, dyr. SP w Lipinkach Mika Małgorzata oraz nauczyciel wf Tomasz Świerzowski dokonali otwarcia IX Otwartych Mistrzostw Lipinek w skoku wzwyż. Pan Tomasz oraz naucz. wf Anna Wojna byli organizatorami kolejnych mistrzostw. Przed otwarciem odbyły się zawody dla najmłodszych skoczków z klas I-II oraz III-IV, w których to licznie uczestniczyli najmłodsi zawodnicy z gminy Lipinki.
Zawody rozegrano w 5 kategoriach wiekowych, w których to uczestniczyło 105 zawodników w tym 43 dziewczynki z siedmiu szkół: SP Lipinki, Sękowa, Kobylanka, Pagorzyna, Wójtowa, I LO Jasło i ZSE Gorlice. Brała też udział 16 osobowa reprezentacja UKS ,,Maraton" Sękowa, która zaprezentowała się bardzo dobrze, zawodnicy zdobyli 6 medali w tym 2 złote.

W najmłodszej grupie dzieci młodszych (kl IV i mł. 2008 i mł.) wygrała Marta Gyba poprawiając rekord mistrzostw o 2 cm, skacząc na wysokość 120cm. Drugie miejsce zajęła jej rówieśniczka Martyna Galas z wynikiem 115cm, a jej siostra Wiktoria Galas uplasowała się na piątym miejscu skacząc 105cm. W kategorii dzieci starszych (2006/2007) Zuzanna Pałys zajęła drugie miejsce pokonując poprzeczkę na wysokości 125cm a Jessica Żelem zajęła piąte miejsce z wynikiem 120cm. W tej samej kategorii startowali nasi chłopcy którzy wywalczyli trzy medale. Rekord Mistrzostw w tej kategorii ustanowił nasz zawodnik Daniel Pawełczak pokonując poprzeczkę na wysokości 148cm bijąc rekord o 8cm. Trzecie miejsca zajęli również dwaj nasi zawodnicy Bartłomiej Białoń i Mikołaj Prajsnar skacząc na wysokość 120cm. Piąte miejsce zajął Patryk Ołpiński z wynikiem 110cm. W kategorii młodziczek (2004/2005) czwarte miejsce zajęła Daria Żelem z wynikiem 120cm. Natomiast Daniel Zimowski i Krzysztof Hryc w kategorii Juniora Mł.(2002/2003) zajęli czwarte miejsca z wynikiem 150cm.

Zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali pamiątkowe medale i do szóstego miejsca dyplomy oraz puchary za drużynówkę.
Z punktu kronikarskiego należy odnotować wzorową organizację zawodów!!