Newsy:

znalezionych: 1385 na 277 stronach
« poprzednia -   86  87  88  89  90  91  92  93  94   - następna »

Ewa Wachowicz najpiękniejsza kobieta polskiej kuchni w Sękowej

Ewa Wachowicz, Miss Polski w 1992 roku, III Wicemiss Świata i Miss Świata Studentek w 1993 roku, autorka i producentka programów kulinarnych, autorka książek kucharskich była gościem spotkania autorskiego, które odbyło się w czwartek 29 czerwca 2017 r. na placu przy kościele św. Filipa i Jakuba w Sękowej.

Punktualnie o godz. 16-tej pani dyr. GOK Sękowa Iwona Tumidajewicz przedstawiła p. Ewę Wachowicz, która licznie zebranym opowiedziała o tym, jak to jest być najpiękniejszą dziewczyną w Polsce i jedną z najpiękniejszych na świecie. Mówiła też o swoich pasjach: gotowaniu, wspinaczce skałkowej i podróżach. - Dla rodziców zawsze byłam najpiękniejsza, ale nie zamierzałam brać udziału w żadnych wyborach miss. Namówili mnie koledzy z akademika, a poza tym szło o zakład, które potem wspólnie wypiliśmy. Zgłosiłam się na casting Miss Małopolski, który wygrałam. Potem były kolejne wybory, w końcu finał Miss Polski, gdzie zdobyłam koronę. Dostałam też cenne nagrody. Niektóre jak pralko-suszarka czy wieża służą mi do dziś. No i dostałam piękne sportowe auto, którym uparłam się wrócić z Poznania do Krakowa, gdzie studiowałam, mimo że auto nie było zarejestrowane ani ubezpieczone. Sportowym fordem, który był marzeniem większości moich kolegów zajechałam przed akademik. Potem, po roku, kiedy sama już musiałam opłacić ubezpieczenie, postanowiłam to auto sprzedać - opowiadała Ewa Wachowicz. Pani Ewa replicas relojes opowiadała także o swoim epizodzie politycznym, kiedy była rzecznikiem prasowym rządu Waldemara Pawlaka w latach 1993–1995 i o swoim słynnej odpowiedzi na pytanie dlaczego zdecydowała się przyjąć tę propozycję: "Premierowi się nie odmawia".

Pani Ewa długo opowiadała jak gotować zgodnie z najnowszymi trendami kulinarnymi przy jednoczesnym zachowaniu polskiej tradycji.
Przez 10 lat była producentką programu "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", aż w 2007 roku Nina Terentiew namówiła ją, żeby zaczęła prowadzić własny program kulinarny. Tak powstał program "Ewa gotuje". Do dziś wyemitowano ponad 300 odcinków. - Wszystkie programy powstały w moich kuchniach, bo nie umiem gotować w czyjejś kuchni. Moja obecna kuchnia jest przystosowana do nagrywania programów, bo pracuje przy tym 17-osobowa ekipa, ale wcześniej gotowałam w kuchni w bloku. Nagranie 25-minutowego odcinka trwa cały dzień. Potrawy naprawdę muszą się ugotować czy upiec. Ja gotuję prawdziwe jedzenie, które zaraz po programie znika w żołądkach ekipy. Gotuję na mniej więcej cztery osoby, więc trwa to kilkadziesiąt sekund - powiedziała Ewa Wachowicz.

I tak ponad godzinę opowiadała najciekawsze epizody z jej bogatej historii życiowej. Dodatkowo była prezentacja kulinariów wykonanych przez dzieci.
Potem był czas na podpisywanie książek kucharskich autorstwa pani Ewy, ja też otrzymałem piękną pamiątkową dedykacje a na zakończenie była fotka z najpiękniejsza kobietą polskiej kuchni!! Rolex Replica

Spotkanie zorganizowała wójt gminy Małgorzata Małuch oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej- Pani Iwona Tumidajewicz

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

4. Samochodowy Wyścig Górski - Magura Małastowska 2017

Po nieco ponad miesięcznej przerwie do walki powrócili zawodnicy ścigający się w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Trzecia i czwarta runda GSMP odbyła się w dniach 23 – 25 czerwca 2017 na malowniczej trasie Magury Małastowskiej koło Gorlic. Wśród 66 zgłoszonych zawodników nie zabrakło reprezentantów BorgWarner Racing Team, czyli Karola Krupy, który powalczył za kierownicą Mitsubishi Lancera EVO IX klasy N+2000 oraz Szymona Piękosia w ósmej generacji Mitsubishi Lancera EVO klasy A+2000 a także Marcina Wilusza nr 50 z Renault Clio w barwach Revline Racing Team.
Organizowany przez Automobilklub Biecki Wyścig Górski Magura Małastowska to najmłodsza, rozgrywana dopiero po raz czwarty, eliminacja Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, wciąż udoskonalana zarówno pod względem organizacyjnym ( choć dotychczasowe oceny są bardzo wysokie) jak i przebiegu trasy. W tym ostatnim punkcie, w tegorocznej edycji, która rozegrana została pomiędzy 23 a 25 czerwca, zajdzie istotna zmiana: dotychczasową trasę wydłużono do 3610 m. W związku z tym dotychczasowy rekord trasy z 2015, należący do Andrzeja Szepieńca ( 1.38,745) przechodzi do historii.

Impreza odbyła się przy wsparciu samorządów Województwa Małopolskiego, Powiatu Gorlickiego: Starostwa Powiatowego, Miasta Gorlice, Gminy Sękowa oraz pozostałych sąsiednich gmin.
Na starcie stanęło 66 zawodników w tym dwie kobiety. W niedzielę po oficjalnym treningu zawodnicy przystąpili do oficjalnego 1 podjazdu wyścigowego, który nastąpił o godz. 13.30 30 minut po 1 podjeździe wyścigowym – 2 podjazd wyścigowy a 45 minut po 2 podjeździe wyścigowym nastąpiła ceremonia wręczania nagród.

Nowa trasa została w sposób profesjonalny przygotowana, wokół trasy wyścigu wycięto samosiejki co ułatwi obserwację imprezy przez kibiców, uzupełniono ubytki nawierzchni asfaltowej. Duża grupa kibiców zlokalizowana została w okolicy samego startu, na wprost restauracji ,,Gospoda Magurska” Inne punkty widokowe rozmieszczone były na trasie w miejscach bezpiecznych dla miłośników sportów samochodowych.
Zarówno podjazdy treningowe jak i wyścigowe odbyły się, z opóźnieniem, bez większych kłopotów, nie licząc krótkich przerw, powodowanych awariami samochodów na trasie wyścigu.

W klasyfikacji generalnej ( wyniki nieoficjalne) zwyciężył Waldemar Kluza ( czas obu podjazdów 3:30,534 min) który był szybszy od zajmującego drugie miejsce Dubaia (Mitsubishi Lancer Berg Monster + 9,757 s) i trzeciego Michała Ratajczyka ( Mitsubishi Lancer EVO IX 7 Motorsport). W grupie A zwyciężył Piotr Ostrowski Mtsubshi Lancer EVO VIII), a w N Rafał Serafinowicz ( Mitsubishi Lancer). W klasyfikacji aut historycznych bezkonkurencyjny dzisiaj był Wojciech Subocz (Porsche 911 Carrera 2) 4:15,964. Na drugim stopniu podium sklasyfikowany został Wojtek Koczeski (Subaru Legacy RS) 4:22,905. Trzecie miejsce i pierwsze w klasie C4.2 D5 zdobył Wojtek Myszkier (VW Golf GTI 16V) 4:34,364.

Zawodom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, nie zabrakło atrakcji dla kibiców. Szczęśliwi zwycięscy internetowych konkursów mieli okazję przejechać się po trasie wyścigu Fiatem 124 Abarth kierowanym przez gościa specjalnego imprezy – Karola Basza, wielokrotnego Mistrza Świata w kartingu, b. członka kartingowego zespołu Roberta Kubicy.

Wszystkie informacje dotyczące wyścigu, w tym wyniki online, znaleźć można na stronie wyscigu ZOBACZ TU

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

4.WYŚCIG GÓRSKI - MAGURA MAŁASTOWSKA
Małastów, 23 - 25. 06. 2017 r.

"Świat pod Kyczerą" zawitał do Sękowej!!

W ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego ,, Świat pod Kyczerą” zespoły folklorystyczne z różnych krajów zawitały także do Sękowej. W tym roku w festiwalu uczestniczą zespoły z następujących krajów: Chin, Turcji (TUFAK Youth Club), Kostaryki ( ITOS Cultural Group Mario Vindas Schoo), Gruzji (Georgian Folk Dance Group MARULA), Czech i oczywiście z Polski.

W sobotę 24 czerwca 2017 r. koło starego kościółka w Sękowej zaprezentowały się ww. zespoły. Festiwal rozpoczął Dyrektor Festiwalu ,,Świat pod Kyczerą,, Jerzy Starzyński , Mirosława Kopystiańska Przedstawiciel Mniejszości łemkowskiej w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości oraz Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch.

Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać barwne stroje i pomysłową choreografie naszych zagranicznych artystów, budziły ogromne zainteresowanie wśród widzów. Mieliśmy okazję obejrzeć występy z regionu Czech, tak bliskie nam, ale podziwiliśmy występy z dalekiej Kostaryki, Chin, Gruzji i Turcji.

Koncert festiwalowy rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem, ale warto było czekać, licznie zgromadzona publiczność gromko oklaskiwała artystów , przedstawiając bogatą kulturę i tradycje ludowe.
Wieczór costume cosplay w Sękowej był wypełniony muzyką, tańcem i śpiewem. Każdy kto przybył znalazł coś niezwykłego dla siebie, fascynującego i interesującego. Dzięki temu festiwalowi mieszkańcy mogli otrzymać niecodzienną dawkę muzyki, która łączy narody

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wystąpiły następujące zespoły:
- ITOS Cultural Group Mario Vindas School - Kostaryka
- TUFAK Youth Club - Turcja
- Georgian Folk Dance Group MARULA - Gruzja

Dodatkowo wystąpiły Zespóły z Chin, Czech i Polski

Piknik Rodzinny w Sękowej

18 czerwca 2017 r. obok starego kościółka p.w. św. Filipa i Jakuba w Sękowej odbył się Piknik Rodzinny, który rozpoczął się o godz. 15.30 Mszą św. Celebransem był ks. proboszcz Janusz Kurasz.
Po mszy św. na placu przykościelnym pojawiło się wiele rodzin z dziećmi. A wszystko to za sprawą kolejnego już Pikniku Rodzinnego, który cieszy się niezwykłą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, gdyż jest to naprawdę wspaniałe, barwne i radosne wydarzenie a wszystko odbywało się do późnych godzin przy pięknej pogodzie.

Na początku wystąpili najmłodsi artyści z GOK w Sękowej z pokazami tanecznymi i wokalnymi, które były interesujące i bardzo pomysłowe. Licznie zebrani widzowie mogli usłyszeć znane piosenki w ciekawych, nowych aranżacjach przygotowanych według pomysłów uczących instruktorów. Wystąpił zespół tańca nowoczesnego IMPULS.

O godz. 17.30 na scenie pojawił się Chór Cantores Carvatiani z Gorlic, w koncercie usłyszeliśmy utwory rozrywkowe m.in. La cucaracha oraz utwory sakralne i pieśni łemkowskie. Chórem dyrygowała pani Anna Cisoń Podczas pikniku odbyła się loteria fantowa, która i do mnie się uśmiechnęła.!! Na uczestników Pikniku czekały stoiska oferujące liczne atrakcje, warsztaty, konkursy z nagrodami, kule wodne i pieczenie dzika.
Sąsiadujący z placem kościelnym Dom Pomocy Społecznej zorganizował wypuszczenie przez dzieci dziesiątki balonów w myśl hasła ,,Podziękowanie za życie - Balonem do nieba"
Podczas kilkugodzinnej zabawy, najmłodsi wraz z rodzicami mogli wybawić się do woli na dmuchanej zjeżdżalni i zamku do skakania oraz tory przeszkód dla klas 1-3. Wszyscy uczestnicy zabawy byli zwycięzcami i stanęli na podium! Dzieci otrzymały słodkie nagrody. Olbrzymią popularnością cieszyło się malowanie twarzy, bo każde dziecko chciało wrócić do domu piękne i kolorowe.

Na zakończenie pikniku o godz. 19.00 odbył się koncert zespołu ,,Full Power Spirit” to polska grupa muzyczna wpisująca się w nurt muzyki chrześcijańskiej, tworzący głównie w stylu hip-hop.
Piknik został organizowany przez Urząd Gminy w Sękowej, Parafię p.w. św. Józefa w Sękowej i GOK w Sękowej. Pogoda dopisała, więc wszyscy goście mogli wesoło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Boże Ciało 2017 - Jezus jednoczy

Mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem księdza Janusza Kurasza proboszcza parafii Sękowa p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP, rozpoczęły się uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwanej Bożym Ciałem, jednego z najważniejszych świąt obchodzonych przez Kościół Katolicki. W koncelebrze mszy św. uczestniczył ks. wikary Michał Piętka . Tradycją w naszej parafii jest to, że wierni wychodzą z Najświętszym Sakramentem z kościołów na drogi, dróżki i ulice w różne strony parafii. W procesjach idą do czterech ołtarzy, gdzie czytane są fragmenty czterech Ewangelii. Udział w procesji to nasze wyznanie wiary.

Replica Watches Msza św. rozpoczęła się o godz. 10.00 w kościele parafialnym p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej. Podczas wygłoszonej homilii ks. proboszcz nawiązał do ustanowienia Najświętszego Sakramentu przez samego Jezusa Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy, która odbyła się w przeddzień Jego śmierci. Powiedział m.in. słowa Chrystusa "Oto ja jestem z Wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” i ustanowił Eucharystię, czyli biały opłatek, który podczas mszy staje się Ciałem Pańskim. . Eucharystia wpływa na nasze życie, na patrzenie w naszą przyszłość, napełnia nas nadzieją, nową pozytywną perspektywą przyszłości.Dlatego ten dzień jest tak ważny dla katolika

Po mszy św. uformowała się procesja. Prowadzony przez strażaków ksiądz niósł pod baldachimem monstrancję. Stąpał po obsypanej kwiatami drodze przez licznie zgromadzone dzieci, które od początku do ostatniego ołtarza sypały kwiaty. Wokół unosił się zapach kadzidła i rozlegał się dźwięk dzwonków. Idący w procesji wierni zatrzymywali się przy czterech, polowych ołtarzach. Miejsca te przyozdobione były zielonymi gałązkami, brzozami i kwiatami, udekorowane były też ulice i domy, wokół których przeszła procesja. Uroczysty pochód zatrzymywał się przy każdym z polowych ołtarzy, by w ten sposób publicznie wyznać i zamanifestować swoją wiarę. Tam odśpiewywany jest odpowiedni fragment Ewangelii. Liczba ołtarzy nie jest przypadkowa – symbolizują one cztery strony świata, cztery żywioły oraz cztery Ewangelie. Wierni idą w procesji do czterech ołtarzy, w tym roku ostatni czwarty ołtarz był przy zabudowaniach pana Zygmunta Markowicza - sołtysa Sękowej.

Na zakończenie uroczystości ks. proboszcz Janusz Kurasz udzielił Najświętszym Sakramentem błogosławieństwa dla parafii; odśpiewano też dziękczynny hymn "Ciebie Boga wysławiamy". Podziękował wszystkim służbom i mieszkańcom, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wspaniałego święta. Ołtarze zostały przygotowane przez właścicieli poszczególnych posesji. W uroczystości uczestniczyli licznie zgromadzeni mieszkańcy Parafii Sękowa (Sękowa, Siary i Owczary)

*

Boże Ciało, a w pełnej nazwie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, to święto ruchome i jedno z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Przypadają na 60 dni po Wielkanocy. W tym roku wypada ono 15 maja. Boże Ciało zostało ustanowione na pamiątkę cudu w Bolsenie w 1263 roku, gdy hostia, którą kapłan uniósł nad ołtarzem zaczęła krwawić. W Polsce zwyczajowo wtedy procesja przechodzi pod cztery ołtarze, przy których czytane są odpowiednie fragmenty Ewangelii. Choć świadomość cudu przemiany chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, to trzeba było czekać stulecia zanim zaczęto je kultywować.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ