Promocja gminy Sękowa poprzez agroturystykę.

Gmina Sękowa to bardzo atrakcyjny i cenny region Polski. Dziewicza przyroda, duża ilość ptactwa i zwierzyny, grzybobranie i pozyskiwanie innych darów lasu, czynna turystyka i agroturystyka, wędkarstwo i sporty wodne, wielokulturowość i wieloreligijność, charakterystyczna zabudowa i cudowne krajobrazy, stanowią wizytówkę i bogactwo tych stron.
Szczególną wizytówką gminy są tereny Beskidu Niskiego, które wraz z Łemkowszczyzną zajmują ¾ terenu.
Wszyscy, którzy przyjadą do Gminy Sekowa, szukając tych bogactw oraz spokoju i odpoczynku, nie będą zawiedzeni. Wszystkiego tego nie można jednak w pełni doświadczyć bez możliwości spędzenia tu przynajmniej kilku dni. W tym celu niezbędnym jest znalezienie odpowiedniego miejsca na noclegi, wśród ludzi przyjaznych, miłych i gościnnych, którzy zapewnią nie tylko nocleg, ale także wyśmienite jedzenie, w tym także potrawy regionalne. Wszystkie agrokwatery czekają na Was - raz przyjedziecie - wracać będziecie!

W dniu 20 listopada właściciele gospodarstw agroturystycznych wzięli udział w całodziennej wycieczce, celem poznania działalności w poszczególnych gospodarstw agroturystycznych gminy Sękowa. Odwiedziliśmy: ,,Siedlisko w Radocynie”, Ośrodek Szkoleniowo- Wypoczynkowy w Radocynie, pracownia ceramiczna Jurka Szczepkowskiego w Czarnem, ,,Hyża u Hani” w Krzywej, Gościniec w Banicy, Gospoda Magurska w Małastowie – Pętna, ,,Zielone Wzgórza’ w Małastowie, ,,Nad Sękówką Gospodarstwo Agroturystyczne B.B. Apola” w Sękowej, ,,Owczarzówka” w Męcinie Małej, Stanica Podkowa w Męcinie Wielkiej.
Zakończenie nastąpiło w Ośrodku Wczasowym w Wapiennem dyskusją i wnioskami na przyszłość.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

PS

Mam nadzieję, że gospodarstwa agroturystyczne staną się stałym elementem krajobrazu naszej gminy,jako forma aktywności pozarolniczej mieszkańców wsi, pozwoli na zachowanie i podtrzymanie wiejskiego charakteru obszarów wiejskich.
Jej dynamiczny rozwój wpisze się w koncepcje wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich i przyniesie mieszkańcom wsi różnorodne korzyści społeczne i ekonomiczne.

Wróć do newsów