Parafialny Piknik Rodzinny w Sękowej

22 czerwca 2019 r. na placu przed Kościołem pod wezwaniem świętych Filipa i Jakuba w Sękowej, odbył się Parafialny Piknik Rodzinny. Otwarcia dokonał ks. proboszcz Jacek Piróg w towarzystwie pani wójt gminy Sękowa Małgorzaty Małuch, to oni byli organizatorami tego pikniku przy współudziale GOK Sękowa.
O godz. 15.00-tej rozpoczął się Festiwal Młodych Talentów z GOK, następnie Warsztaty Teatralne dla dzieci – Teatr Nowy - Nowy Sącz, przedstawienie pt. ,,Calineczka” Szkoła Podstawowa im. Wł. Długosza w Siarach, przeciąganie liny o tort owocowy.

Finałowy koncert rozpoczął się o godzinie 18.00 w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu w wykonaniu grupy Zacznij od Bacha - Zbigniew Wodecki Tribute Band z Krakowa. Formacja Zacznij od Bacha przygotowała kilkanaście utworów mistrza. Wysłuchaliśmy nie tylko najsłynniejsze hity Zbigniewa Wodeckiego, ale także utwory, o których większość już zapewne zdążyła zapomnieć. Zespół przygotował taką wersję piosenek mistrza, by jak najwierniej oddać jego twórczość oraz by dźwięki ich instrumentów przypominały muzykę lat 70. zeszłego stulecia.

Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje: stoiska z potrawami regionalnymi, kramy. Ponadto uczestnicy pikniku mogli skosztować smacznego ciasta domowej roboty, kiełbasek z grilla i surówki. Nie zabrakło lizaków i lodów dla najmłodszych parafian. W czasie trwania tego rodzinnego spotkania do dyspozycji było również stoisko z napojami, kawa i herbata. Było puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy, ziemniak prosto z ogniska i wspaniały…pieczony dzik!!

Piknik przebiegał w miłej, radosnej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy znakomicie się bawili. Dla każdego był to czas dobrego odpoczynku i okazja do integracji. Wszyscy uznali, że było to bardzo udane spotkanie i już planuje się następne. Mam nadzieję, że tradycja parafialnego pikniku rodzinnego wpisała się na stałe do parafialnego kalendarza. GRATULUJĘ!!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów