W Sękowej obchodzono Złote i Diamentowe Gody.

Od Mszy św. w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Sękowej, koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Jacka Piroga , proboszcza Sękowej i ks. Jana Adamczyka , proboszcza Męciny Wielkiej, rozpoczęły się uroczystości związane z 50 i 60 leciem pożycia małżeńskiego, czyli ZŁOTE I DIAMENTOWE GODY.
4 pary małżeńskie z terenu gminy Sękowa otrzymało nadane przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę - Medal „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystość miała bogatą oprawę, godną rangi wydarzenia. Złote i Diamentowe Gody odbyły się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej.

Honory gospodarza uroczystości pełniła Iwona Tumidajewicz , dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej, która była m.in. autorką wspanialej dekoracji. Powitała dostojnych jubilatów, towarzyszące im rodziny, księży, władze samorządowe oraz przybyłe media
Na wstępie uroczystości głos zabrała wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch, powiedziała m.in. ,, Te odznaczenia, które za chwilę otrzymacie, to specjalne podziękowania dla Was od całego społeczeństwa za to, że stworzyliście rodzinę i nienagannie przeżyliście ze sobą 50 lat. Ten medal to symbol wierności i lojalności. Złote Gody, obchodzi dzisiaj 4 pary, lecz w gronie naszych jubilatów są również pary z dłuższym stażem małżeńskim, mianowicie 3 pary obchodzą Diamentowe Gody tj. 60 lat pożycia małżeńskiego. Na zakończenie powiedziała… ,,złote i diamentowe gody" to piękny przykład wzajemnego zrozumienia, wspierania się w trudnych chwilach oraz wspólnego przeżywania radości, wszystkim jubilatom życzę dużo zdrowia, miłości, cierpliwości i kolejnych pięknych rocznic wspólnego życia.

Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat" podniosłą chwilę uczczono wznosząc toast symboliczną lampką szampana. Piękne życzenia i gratulacje dla szanownych jubilatów popłynęły także od zaproszonych gości - Przew. Rady Gminy Sękowa Bogusław Moroń, Sekretarz Gminy Zofia Rowińska oraz kier. GOPS Michał Diduch.
Wójt gminy Małgorzata Małuch z asystą Zofią Rowińską, Renatą Wojnarską i Iwoną Tumidajewicz - wręczały nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Medale ,,Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie".

50 LAT – ZŁOTE GODY

Medale otrzymali: Senko Halina i Kazimerz, Pysarczyk Barbara i Stanisław, Myszkowska Aleksandra i Stanisław oraz Korzeń Paulina i Mieczysław.

60 LAT – DIAMENTOWE GODY

Obchodzili: Smereczniak Justyna i Michał – 61 lat, Deć Cecylia i Stanisław – 62 lata oraz Zachariasz Wanda i Kazimierz , skończyli 63 rok pożycia małżeńskiego.
Podczas wręczenia medali, były także, dyplomy, legitymacje, czerwone róże, upominki i moc życzeń – tak właśnie 7 par z terenu gminy Sękowa świętowały w tym roku złote i diamentowe gody.

Po oficjalnych uroczystościach i koncercie dzieci z GOK pod kierownictwem p. Kazimierza Halucha, dostojni jubilaci zostali poczęstowani obiadem. Po obiedzie przy słodkim poczęstunku nadszedł czas na rozmowę, w czasie której małżonkowie chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami na temat udanego pożycia małżeńskiego. Opowiadali o swoim szczęściu, radościach i smutkach, a także o sukcesach oraz porażkach, jakie przeżyli w czasie 50 lat związku małżeńskiego. Zdradzili też sekret na długie i szczęśliwe wspólne życie. - ,,Trzeba wzajemnie się szanować i mieć do siebie zaufanie. Wspólne życie to przede wszystkim także kompromisy” – zgodnie mówili Halina i Kazimierz, którzy świętowali złote gody.
Na zakończenie tej wspanialej uroczystości Pani Wanda Zachariasz, emerytowana dyr. szkoły w Siarach w imieniu odznaczonych i wyróżnionych podziękowała w miłych i ciepłych słowach organizatorom dzisiejszej uczty duchowej.

Od autora

Wyrażam szacunek i podziw dla wytrwałości i niezłomności par małżeńskich, które pomimo wielu przeciwności losu dotykających życia, doczekały tak pięknego jubileuszu jakim są Złote, a tym bardziej Diamentowe Gody. Dzisiejsi jubilaci są przykładem, że prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, w oparciu o wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek. Jak podkreślali sami jubilaci, tyle lat wspólnego życia nie zawsze jest łatwe, ale miłość, szacunek i chęć naprawiania, a nie wymiany związku pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile. Obym i ja wraz z małżonką dożył tak pięknego jubileuszu - jeszcze tylko 3 lata :) !!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów