XVIII Memoriał im. Władysława i Miłosza Tokarzów w skoku wzwyż.

UKS ,,Maraton” Sękowa był organizatorem XVIII Memoriału w skoku wzwyż im. Władysława i Miłosza Tokarzów. Zawody odbyły się w dniu 25 lutego 2020 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sękowej. O godz. 9.00 Prezes UKS ,,Maraton” Sękowa Justyna Szarowicz przywitała zaproszonych gości i kluby uczestniczące w memoriale. Następnie głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej w Sękowej Bożena Bernasiewicz, otwierając zawody. Głos zabrała wójt gminy Sękowa Małgorzata Małuch oraz Przewodniczący Rady Gminy Sękowa Bogusław Moroń. Na zawodach obecna była córka Władysława Tokarza pani Joanna Hyziak oraz córka Miłosza Tokarza pani Monika Tokarz, które otrzymały bukiety kwiatów od naucz. wf Fabiana Szarowicza i wice dyr.szkoły Małgorzaty Witko.

Po oficjalnych uroczystościach rozpoczęły się zawody, jako pierwsi skakali uczniowie z klas IV i młodsi, następnie dzieci starsze (kl V-VI) młodzicy (kl VII – VIII) i juniorzy młodsi.

Na starcie stanęło 78 zawodników z ośmiu szkół: SSK JAK BARDEJOV, LO Gorlice, SP nr 6 Gorlice, SP Wilczyska, Kobylanka, Pagorzyna, Siary i gospodarz UKS Maraton Sękowa. Zawodnicy za trzy pierwsze miejsca otrzymali pamiątkowe medale a do szóstego miejsca dyplomy. Rekord mityngu w kategorii junior młodszy ustanowił zawodnik z Bardejowa KOVALCIN SIMON, który pokonał poprzeczkę na wysokości 182 cm i za ten wyczyn otrzymał pamiątkowy puchar. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS ..Maraton" Sękowa zdobyli 10 medali w tym 2 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe. Zawodnicy zostali zaproszeni do Bardejowa na zawody lekkoatletyczne, które odbędą się w maju na nowo wybudowanej bieżni tartanowej.
Wielkie gratulacje dla zwycięzców oraz uznanie dla wszystkich startujących dziewczynek i chłopców za udział i osiągnięte wyniki.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ*** Komunikat z zawodów - kliknij

Wróć do newsów