Dzień Kobiet & Mężczyzn na wesoło.

W poniedziałek 9 marca 2020 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Sękowej, odbył się tradycyjny Gminny Dzień Kobiet & Mężczyzn, który w tym roku należał do wyjątkowych. Wszystko za sprawą ,, KABARETU Z KONOPI”.
Na początku Dyrektor GOK Iwona Tumidajewicz, Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch oraz Przewodniczący Rady Gminy Sękowa Bogusław Moroń z okazji ich święta złożyli życzenia a każda z pań otrzymała żółtego tulipana jako wyraz szacunku dla płci pięknej. Wśród zaproszonych gości był m.in. Stanisław Pasoń - polski polityk, przedsiębiorca, sadownik i hodowca, poseł na Sejm II kadencji, obecnie Radny Sejmiku Młp. oraz Michał Diduch Radny Powiatu Gorlickiego.

Imprezę uświetnił zespół,, KABARETU Z KONOPI”, który jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się kabaretów młodego pokolenia. Kabaret z Konopi przez 7 lat swojej działalności został laureatem ponad 70 festiwali i przeglądów kabaretowych w całym kraju! Kabaret z Konopi istnieje od 2005 gdzie podczas kieleckiego KOKSu zdobył pierwszą Nagrodę Publiczności.
Kabaret bawił ponad 100 zebranych pań i panów a że panie były w tym dniu słodkie, było też i na słodko.

PS

Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto ustanowione w 1910 r. dla upamiętnienia strajku 15 tys. kobiet, pracownic fabryki tekstylnej w Nowym Jorku, które 8 marca 1908 r. domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. Właściciel fabryki zamknął strajkujące w pomieszczeniach fabrycznych. W wyniku pożaru zginęło wówczas 129 kobiet!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

***

Wróć do newsów