REGIETÓW. XXVI Dni Huculskie odbyły się pomimo pandemii.

W dniach 19 – 20 września 2020 r. przy pięknej, słonecznej pogodzie, trwało wielkie święto koniarzy, tj. XXVI Dni Huculskie w Stadninie Koni Huculskich w Regietowie, pod honorowym patronatem BARBARY BARTUŚ – Poseł na Sejm RP. Z powodu panującej sytuacji epidemiologicznej, miało ono nieco inną formę niż w latach poprzednich. Zawody konne odbyły się w sobotę i niedzielę, jednak zabrakło części artystycznej.
W tym roku nie odbyły się Mistrzostwa Polski Koni Rasy Huculskiej. Jednak do Regietowa zjechało kilkudziesięciu zawodników i hodowców koni, by wspólnie cieszyć się z możliwości startu w zawodach. XXVI Dni huculskie to cykliczna impreza ciesząca się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród hodowców koni. Celem jest promocja konia rasy huculskiej, a także regionu – Beskidu Niskiego. Organizatorzy dla przybyłych Gości przygotowali wiele atrakcji.

W sobotę odbyła się ocena płytowa koni, w której trakcie oceniano ruch ogierów i klaczy a po południu ścieżka huculska dla młodych i pozostałych jeźdźców a przez dwa dni dodatkowymi atrakcjami był jarmark rękodzieła ludowego oraz ,,kupowanie konia w ciemno”
W niedzielę, od rana na torze przeszkód zmagali się zawodnicy startujący w konkursie zaprzęgowym. Był to maraton kombinowany, w którym ekipy pokonywały zarówno przeszkody na parkurze, jak i terenowe. Startujący musieli zmieścić się w określonym przedziale czasowym, tj. od 11 do 13 minut. W samo południe o godz. 12.00 nastąpiło powitanie gości, po czym rozpoczęto konkurs skoków przez przeszkody, wystartowali młodzi jeźdźcy, reprezentujący jeździeckie kluby sportowe całej Polski. O godz. 15.00 nastąpiło zakończenie zawodów, ogłoszono wyniki i rozdano nagrody i dyplomy.

Na zakończenie imprezy odbyło się rozstrzygnięcie finału „Kupowanie konia w ciemno”. W tym roku los się uśmiechnął do szczęśliwej Pani, która wyjechała z Regietowa ze źrebakiem huculskim ,,Cetnar”. Każdy, kto kupił los za 5 złotych, mógł stać się właścicielem hucuła. Warunkiem było wzięcie udziału w loterii "Kupienie Konia w Ciemno”.

Impreza pomimo pandemii była bardzo udana, piękna dwudniowa pogoda, wspaniałe konkursy i wystawy zwierząt hodowlanych oraz wspaniała publiczność, która zapełniła w całości trybuny miejscowego stadionu sportowego, Kombinatu Rolnego Kietrz Sp. z o.o.- Stadnina Koni Huculskich „GŁADYSZÓW” w Regietowie.************************************ ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ

*

Wróć do newsów