Wernisaż Agnieszki Kutylak-Hapanowicz oraz Andrzeja Błońskiego

W piątek 12 marca 2021 roku o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, odbyły się wyjątkowe wernisaże – wystawy poświęcone sztuce – malarstwo i fotografia, Agnieszki Kutylak-Hapanowicz i Andrzeja Błońskiego. Wystawa będzie prezentowana do 14 kwietnia. Wernisaż otworzył Dyr. Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów Zbigniew Tohl w obecności artystów. Następnie głos zabrali artyści przedstawili zgromadzonym swoje prace.

Agnieszka Kutylak-Hapanowicz - absolwentka filologii polskiej i edytorstwa UJ, mieszka i pracuje w Krakowie jako redaktorka i ilustratorka. Jej inspiracją jest świat natury, szczególnie ptaki. Większość jej ptaków nie ma jednak odpowiednika w świecie realnym, istnieją jedynie w wyobraźni i snach. Należy do Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego.Używa akwareli, gwaszy, tuszu, akryli i pigmentów naturalnych. Tworzy na papierze, na płótnie, lubi też powierzchnie stworzone przez naturę, jak kamienie czy drewno wygładzone przez wodę i czas.

ANDRZEJ BŁOŃSKI(ur. 1992r. w Rzeszowie) - fotograf specjalizujący się w fotografii reportażowej, dokumentalnej, oraz fotografii krajobrazowej. W 2014r. rozpoczął studia na kierunku Grafika na Uniwersytecie Rzeszowskim, które ukończył 2019 roku tytułem magistra sztuki. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska 2019” i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Fotografia dla niego to furtka, by wyrazić w najprostszy sposób siebie i swoje emocje. Prace fotografa były wystawiane m.in. w czasie podsumowania międzynarodowego konkursu fotograficznego "Tylko jedno zdjęcie" w Jarosławiu (2017), w Muzeum Narodowym w Krakowie w ramach projektu "Sztuka Teraz" (2018), na indywidualnych wystawach "Nie-obecni" w Muzeum Rzemiosła w Krośnie (2018) i "Szczyty wiary" w Niezła Sztuka w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie (2019). Laureat 3 miejsce w międzynarodowym studenckim konkursie fotograficznym „Discover Europe 2018”, III miejsca na "Międzynarodowym Festiwalu Fotografii – Rydułtowy 2019" i I miejsca w XV Otwartych Mistrzostwach Fotograficznych - Olsztyn 2019. Wyróżniony w międzynarodowych konkursach fotograficznych "Fotoferia International Exhibition 2018", „AstroCamera 2018" i "8th. Bardaf International Exhibition - 2019".

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów