Promocja albumu ,, Władysław Długosz. Nie tylko odkrywca Borysławia”.

29 października 2021r. w zabytkowym Pałacu Władysława Długosza w Siarach koło Gorlic, odbyła się promocja monografii – albumu ,, Władysław Długosz. Nie tylko odkrywca Borysławia”.

Autorami tego wydania albumowego są: Ewa Król, Dorota Mękarska i Andrzej Drzymała, zaś Aleksander Gucwa opisał życie prywatne Rodziny Władysława Długosza oraz dostarczył archiwalne zdjęcia. Współorganizatorem spotkania była wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch oraz Stowarzyszenie ,,Pro Memoria” z Sanoka na czele z Prezesem Józefem Chrzanowskim i Ewą Król

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, prof. dr. hab. Damian Szymczak, Marek Hanus, prezes PGNiG Oddział w Sanoku, Waldemar Wójcik, wiceprezes SITPNiG, samorządowcy Gorlic i Sękowej, dyr. szkół, duchowni oraz miłośnicy i sympatycy historii przemysłu naftowego i Władysława Długosza jako wybitnego przemysłowca i męża stanu.
Pani Ewa Król przedstawiła w sposób profesjonalny obszerną prezentację o Władysławie Długoszu, pokazując jego osiągnięcie w dziedzinie przemysłu naftowego jak również działalność polityczną w zaborze i w wolnej Polsce. Książka została wydana nakładem Stowarzyszenie ,,Pro Memoria” a mecenasem wydania była Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
Redaktorem technicznym oraz grafikiem tego opracowania był Pan Konrad Korona.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wróć do newsów